مشاوره و پیاده سازی استاندارد ها و سیستم های مدیریت ISO

مشاوره و پیاده سازی استاندارد ها و سیستم های مدیریت ISO

مشاوره برای گواهینامه های ایزو  یا پیاده سازی سیستم های مدیریت چیزی است که ما برای بهبود مدیریت، افراد، اسناد، فرآیندها و سیستم به طور کلی به سازمان ها ارائه می دهیم و متعاقباً منجر به آموزش می شود. ما در طاها مدیران، به شرکت ها کمک می کنیم تا به استانداردها، برنامه ریزی، کنترل کیفیت، تضمین کیفیت، سیستم های مدیریتی و مدیریت تعالی دست یابند.

مشاوران ما تجربه بالایی در استانداردهای ISO دارند. ما بیش از ۱۰ سال تجربه در صنعت ها و تجارت های مختلف از خدمات تا تولید و از خصوصی تا دولتی و غیر انتفاعی داریم.

با توجه به تجربه گسترده ما  مشاوره یا فرایندهای پیاده سازی ISO، ما تبدیل به یکی از مشاوران اصلی ISO در کشور شده ایم و قادر به کمک به سازمان هایی هستیم که میخواهند در کیفیت رشد کنند و گواهینامه های ایزو را کسب کنند.

ما دانش بی‌نظیری از استانداردهای مدیریتی مختلف داریم که باید در اختیار سازمان‌ها قرار دهیم تا بتوانند ویژگی های محصول را برای برآورده کردن نیازهای بازار تعریف و به روز کنند و و سطح رضایت مشتری را افزایش دهند.

مشاوره و پیاده سازی سیستم های مدیریت ایزو

۳ نوع از خدمات مشاوره طاها مدیران

۱) فقط گواهینامه ISO

استاندارد های ISO  الزامات سیستم های مدیریت را برای استفاده در مواردی که سازمانها ملزم به طراحی و عرضه چارچوب هایی برای کیفیت یکسان، ایمنی محصول و محل کار، مدیریت منابع انسانی، موارد زیست محیطی و رضایت مشتری هستند، مشخص می کند. الزامات مشخص شده است

اهداف استاندارد های ISO دستیابی به رضایت مشتری و افزایش بهره وری سازمان است. همچنین استاندارد ISO فقط یک گواهی نیست، بلکه هزینه های ناخواسته را نیز از کسب و کار شما کم می‌کند.

۲) شرکت هایی که نیاز به تمدید گواهی ISO دارند (با تغییر دامنه یا بدون آن )

گواهینامه ISO 9001 پس از گذشت ۳ سال از اجرای آن منقضی می شود، بنابراین سازمان ها باید همان فرآیند را طی کنند و دوباره آن را بررسی کنند. صدور گواهینامه مجدد گام مهم دیگری برای حفظ کیفیت خدمات در ذهن و چشم مشتری است. ما در طاها مدیران خدمات مشاوره، ارتقا سیستم و صدور گواهینامه از مرجع صدور دلخواه شما یا نسبت به نیاز شما را برای تایید مجدد به شرکای خود ارائه می دهیم.

۳) شرکت هایی که به دنبال کسب منافع از اجرای استاندارد ها ISO  هستند.

مشاوران طاها مدیران به سازمان‌ها کمک می‌کنند تا با پیاده‌سازی استانداردهای ISO به شیوه‌ای مؤثر، حداکثر مزایای ISO را از نظر کیفیت، هزینه و زمان به دست آورند.

چرا پیاده سازی ایزو؟

چرا یک سازمان باید استاندارد های ISO را پیاده سازی کند؟

یک شرکت نیاز دارد مشتریان از محصولات و خدمات آن رضایت کامل داشته باشند. بدون آن، می تواند با مشکلات عمده ای در عملکرد مواجه شود. برای این کار باید اقداماتی را انجام دهد تا با برآوردن نیازهای مشتریان،شادی و رضایت آنها را جلب کند استاندارد های ایزو در اینجا به کمک ما می آیند و با رویکرد های سیستماتیک خود به تمام بخش های یک سازمان نظم می بخشند.

پیاده سازی ISO 9001:2015  باعث میشود که فرایندها مطابق با نیازهای شرکت و همچنین مشتریان عمل کند. این یک چارچوب قابل اعتماد برای سازماندهی و سیستماتیک کردن کار شرکت ارائه می دهد و از این رو به آن کمک می کند تا به بهترین روش عمل کند و همیشه در حال پیشرفت باشد.

تا زمانی که سازمان شما افرادی دارد که به نمایندگی از آن کار می کنند یا ممکن است تحت تأثیر فعالیت های آن قرار گیرند، استفاده از یک رویکرد سیستماتیک برای مدیریت سلامت و ایمنی برای آن مزایایی به همراه خواهد داشت. ISO 45001 را می‌توان در عملیات‌های کوچک کم خطر و همچنین سازمان‌های با ریسک بالا و پیچیده استفاده کرد. در حالی که استاندارد ISO 45001 مستلزم رسیدگی و کنترل ریسک‌های سازمان است، با این حال رویکردی مبتنی بر ریسک را برای خود سیستم مدیریت OH&S اتخاذ می‌کند تا اطمینان حاصل شود که اولا این استاندارد برای سازمان مربوطه موثر است و ثانیا برای پاسخگویی به ساختارهای زمینه ای همیشه در حال تغییر و بهبود می باشد.

روش های زیادی برای اجرای سیاست مدیریت محیط زیست به صورت سرتاسری وجود دارد، اما بهترین راه این است که سیستم مدیریت زیست محیطی را اجرا کنید و گواهینامه ISO 14001 را دریافت کنید. پیاده سازی ISO 14001 خیلی آسان و فوری برای شما اعتبار فراهم می کند و می توانید برای رشد پایدار تجارت خود از نظر اقتصادی و همچنین محیط زیست از آن استفاده کنید.

یک فرایند رسیدگی به شکایات موثر و کارآمد، منعکس کننده نیازها و انتظارات سازمان های عرضه کننده محصولات و خدمات و همچنین دریافت کنندگان آن محصولات و خدمات است.

رسیدگی به شکایات از طریق فرایندی که در این سند شرح داده شده است می تواند رضایت مشتری را افزایش دهد. تشویق بازخورد مشتری، از جمله شکایت در صورت عدم رضایت مشتری، می تواند فرصت هایی را برای حفظ و افزایش وفاداری و تأیید مشتری و بهبود رقابت داخلی و بین المللی فراهم کند.

نحوه عملکرد مدل ISO 9001:2015

الزامات یک سیستم کیفیت استاندارد سازی شده است، اما بسیاری از سازمان ها دوست دارند خود را منحصر به فرد بدانند. به همین دلیل ISO 9001:2015 الزامات سیستم کیفیت شما را مشخص می کند، اما نحوه برآورده شدن آنها را در سازمان خاصی دیکته نمی کند. این امر دامنه و انعطاف زیادی را برای اجرا در بخش های مختلف تجاری و فرهنگ های تجاری و همچنین در فرهنگ های مختلف ملی ایجاد می کند.

دریافت این گواهی شامل ۳ مرحله کلی می‌باشد

۱- اولین قدم، به آمادگی شرکت شما برای پیاده سازی یک سیستم مدیریت ISO و تصمیم گیری در مورد روش اجرایی شما می پردازد. در این مرحله با وسواس کامل سطح توقعات خود را از سیستم های مدیریت ISO و گواهینامه های ایزو تعیین کرد. آماده سازی خوب نه تنها بر موفقیت فوری پروژه صدور گواهینامه شما بلکه بر پایداری سیستم مدیریت کیفیت تأثیر می گذارد.

۲- مرحله دوم شامل طراحی مستندات، اجرا و در نهایت ممیزی داخلی می باشد.

طراحی مستندات: بسیار مهم است که اسناد ISO شما متناسب با نیازها و شرایط کسب و کار شما باشد. نمی توانید فقط رویه های شخص دیگری را کپی کنید. سفارشی سازی کلید است. اگر فرایند صدور گواهینامه خود را برون سپاری می کنید ، به مشاور اجازه دهید قبل از شروع به نوشتن اسناد شما ابتدا با شرکت شما به اندازه کافی آشنا شود. اگر از الگوها استفاده می کنید، به انعطاف پذیری و دستورالعمل های سفارشی سازی توجه کنید.

اجرا: در مرحله اجرا، روشهای طراحی شده خود را به کارکنان معرفی کرده و به آنها کمک کنید تا فرآیندهای کاری خود را بر این اساس تنظیم و بهبود بخشند.

پیاده سازی ISO تقریباً مستلزم این است که همه کارکنان نحوه کار خود را تا حدودی تغییر دهند (برای مثال، نحوه استفاده از اسناد). برای موفقیت سیستم مدیریت کیفیت، باید انگیزه ای برای اتخاذ فرآیندهای کاری جدید وجود داشته باشد. ضروری است که روشهای جدید شما کارآمد ، غیر بوروکراتیک و کاربر پسند باشد.

ممیزی داخلی: ممیزی داخلی یک خودآزمایی است تا بررسی شود آیا استاندارد ایزو شما به طور مؤثر اجرا شده است یا خیر. در طول ممیزی، فرایندهای کاری مشاهده می شود، مدیران و کارکنان مصاحبه می کنند و سوابق مورد بررسی قرار می گیرند. هدف این است که مطابقت با الزامات ISO  و همچنین روشها و دستورالعمل های کاری خود را تأیید کنید. ممیزی های داخلی قبل از اخذ گواهینامه و همچنین به صورت دوره ای پس از آن انجام می شود.

۳- به منظور اخذ گواهینامه ISO، شرکت شما باید تحت یک حسابرسی صدور گواهینامه توسط یک حسابرس مستقل و شخص ثالث قرار گیرد. این ارزیابی مشابه حسابرسی داخلی شما است اما دامنه و تعداد روزهای حسابرسی تنظیم می شود. هنگامی که شرکت شما حسابرسی را با موفقیت به پایان رساند و هرگونه عدم مطابقت شناسایی شده را با رضایت حسابرس برطرف کرد ، گواهینامه ISO با اعتبار ۳ ساله صادر می شود.

هر آنچیزی که باید از مراحل پیاده سازی و صدور گواهینامه ایزو بدانید

طاها مدیران مشتاق است در تمام مراحل فوق همراه شما باشد و در جهت ارتقا سازمان شما بکوشد،همین حالا با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.