ISO 29001

ایزو ۲۹۰۰۱ چیست؟

مشاوره، پیاده سازی و صدور گواهینامه ایزو 29001

ایزو ۲۹۰۰۱(صنایع نفت، پتروشیمی و گاز طبیعی، سیستم های مدیریت کیفیت ویژه بخش های سازمان، الزامات سازمان های عرضه کننده کالا و خدمات) است.
گواهینامه ISO / TS 29001: 2010 استاندارد مدیریت کیفیت است و برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ منتشر شد که توسط (سازمان استانداردسازی)ISO  و صنعت بین المللی نفت و گاز به رهبری (موسسه نفت آمریکا) API توسعه یافته است و الزامات سیستم مدیریت کیفیت را برای سازمان های عرضه کننده کالا و خدمات به صنایع نفت، پتروشیمی و گاز طبیعی فراهم می کند.
این سند به عنوان مکمل ایزوISO 9001:2015  نوشته شده است. الزامات و راهنمایی های اضافی برای ISO 9001: 2015 برای مدیریت خطرات و فرصت های مرتبط با صنعت نفت، پتروشیمی و گاز طبیعی و ارائه چارچوبی برای همسویی نیازها با استانداردهای مکمل در صنایع تنظیم شده است.

اهمیت ISO 29001:

صنعت نفت و گاز نیاز به بررسی های دقیق دارد و هرگونه سهل انگاری می تواند خسارات بزرگ و غیر قابل جبرانی را به دنبال داشته باشد. وجود یک سیستم مدیریت کیفیت که نظارت بر هر رویه عملیاتی در داخل سازمان را تسهیل می کند از اهمیت حیاتی برخوردار است. گواهینامه ISO / TS 29001 راهی است که کیفیت مطلوب را در سازمان شما تضمین می کند.

اهداف ایزو ۲۹۰۰۱:

هدف اصلی آن افزایش اعتماد و اطمینان مشتری به کارهای روزمره از طریق استفاده موثر از سیستم و همچنین اجرای فرایندهای بهبود مستمر، تضمین انطباق و الزامات نظارتی است.

مزایای ایزو ۲۹۰۰۱ چیست؟

مزایای صدور گواهینامه ISO / TS 29001 برای شرکت شما:

  • افزایش کارایی و درآمد؛
  • بهبود روابط تامین کننده؛
  • ایجاد محیط امن برای سازمان ها؛
  • کاهش محصولات معیوب و زباله در زنجیره تامین؛
  • نظارت بر عملکرد و بهبود مستمر؛
  • افزایش اعتبار و به رسمیت شناختن سازمان در جوامع بین المللی؛
  • کاهش شکایات مشتری؛
  • اطمینان از کیفیت محصول و خدمات؛

چرا ISO 29001 را پیاده سازی کنید؟

برای سازمان هایی که در صنعت نفت و گاز کار می کنند، دریافت گواهینامه ISO 29001 فرصتی مهم برای استانداردسازی و بهبود است.

بهترین روش برای ارزیابی آسان تر:

پیش بینی می شود که ایزو ۲۹۰۰۱ به مبنای مشترک سیستم های مدیریت کیفیت صنعت در سراسر جهان تبدیل شود. این مسئله به کاهش یا حذف چندین ارزیابی کمک می کند.

این مزایا کاهش اختلال در تجارت، مدارک مرتبط و هزینه ها را فراهم می کند.  لبه رقابتی به طور فزاینده ای ، سازمان های درون زنجیره تأمین برای نشان دادن تعهد خود به کیفیت ، کمک به ایمن سازی قراردادهای تجاری جدید ، به گواهینامه ISO 29001 نیاز دارند.

دریافت گوهینامهISO 29001  بهبود مستمر و پیشرفت مداوم را فراهم می کند و بر پیشگیری از نقص و کاهش تغییرات و اتلاف در زنجیره تأمین، از جمله تأمین کنندگان خدمات تأکید دارد.

پیاده سازی ایزو ۲۹۰۰۱ برای چه سازمان هایی مناسب است؟

این استاندارد برای تمامی سازمان هایی که در حیطه صنایع نفت، گاز طبیعی و پتروشیمی فعالیت می کنند، در هر اندازه و هر بخش جغرافیایی مناسب است.
آیا برای پیاده سازی ISO 29001 نیاز به کمک دارید؟
طاهامدیران خدمات مشاوره انطباق سیستم های مدیریتی را به ISO 29001، از جمله تجزیه و تحلیل شکاف ISO 29001 و خدمات ارزیابی و صدور گواهینامه ISO 29001 ارائه می دهد.
ما بیش از ۱۰ سال یک مرجع آموزش و صدور گواهینامه پیشرو در بازار بوده ایم، بنابراین برای کمک به نیازهای ISO 29001 شما ایده آل هستیم.

متن استاندراد ISO 29001: 2020 را از اینجا دانلود کنید

چرا با طاهامدیران کار کنید؟

طاهامدیران سال هاست که در خط ارائه خدمات استانداردهای بین المللی پیشتاز است و ما بینش منحصر به فرد خود را برای تضمین تأثیر مثبت در آینده شما به کار می بریم.

همکاری با نهادهای معتبر صدور گواهینامه، به این معنی است که می توانید به ما اعتماد کنید.

مهارت فنی: ارزیابان ما کارشناسان سیستم های مدیریت با دانش عمیق کار در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی هستند. ما حسابرسان خود را با اهداف سازمانی خاص شما تطبیق می دهیم و یک بررسی جامع از سیستم مدیریت کیفیت شما را تسهیل می کنیم.

برای دریافت جزئیات بیشتر در مورد چگونگی کمک به شما در دستیابی به گواهینامه ISO / TS 29001 با ما تماس بگیرید.

مراحل صدور گواهینامه:

مرحله اول

فرم شناخت طاها مدیران را تکمیل کنید تا بتوانیم شرکت و نیازهای شما را درک کنیم. این کار را می توانید با تکمیل فرم درخواست رسمی آنلاین انجام دهید. ما از این اطلاعات برای تعریف دقیق دامنه ارزیابی شما استفاده خواهیم کرد.

مرحله دوم

هنگامی که درخواست شما را مشاهده کرده ایم، با شما تماس خواهیم گرفت و متناسب با نوع درخواست شما اطلاعات لازم را برای شروع همکاری به شما خواهیم داد. زمانی که سازمان شما شرایط لازم برای دریافت گواهینامه را داشت، همکاران ما حسابرسی اولیه صدور گواهینامه را تشکیل می دهند. توجه داشته باشید همکاران ما در روز ممیزی در کنار شما خواهند بود و از مجموعه شما دفاع میکنند.

مرحله سوم

پس از یک ممیزی موفق، گواهینامه استاندارد مورد نیاز صادر می شود. گواهینامه به مدت سه سال معتبر است و از طریق یک برنامه ممیزی نظارت سالانه و یک ممیزی مجدد برای تایید صلاحیت سه ساله حفظ می شود.

مقالات ISO 29001: