هر آنچه باید از سیستم مدیریت زیست محیطی (ISO 14001) بدانید

هر آنچه باید از سیستم مدیریت زیست محیطی (ISO 14001) بدانید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

ISO 14001 چیست؟

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که استاندارد ISO 14001 عملکرد زیست محیطی را بهبود می بخشد. در صورتیکه در حال توسعه یا رسمیت بخشیدن به سیستم مدیریت محیطی (EMS) خود باشید، گواهی ISO 14001 می تواند گزینه مناسبی برای سیستم شما باشد. در واقع ISO 14001 به مشاغل در هر اندازه در همه بخش ها کمک می کند تا عملیات روزانه خود را پایدارتر کنند. این پایداری در نهایت می تواند باعث صرفه جویی در هزینه ها شده و شهرت برند را بهبود بخشد. همچنین با درگیر کردن کارکنان، انعطاف پذیری در برابر عدم قطعیت و همچنین توانایی سازگاری سریع با تغییرات را ایجاد نماید.

مشاوره و پیاده سازی ISO 14001

سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001 چیست؟

ISO 14001  یک استاندارد بین المللی پذیرفته شده است که چگونگی استقرار یک سیستم مدیریت زیست محیطی موثر در سازمان شما را تشریح می کند. این  استاندارد طراحی شده است تا به کسب و کارها کمک کند تا بدون نادیده گرفتن مسئولیت ها و تأثیرات زیست محیطی از نظر تجاری موفق باشند. همچنین می تواند به رشد پایدار شما کمک کنند و در عین حال اثرات زیست محیطی این رشد را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش دهند.

ISO 14001 متعلق به خانواده استانداردهای مدیریت زیست محیطی ISO 14000 است و چهارچوبی را فراهم می کند که به شما امکان می دهد انتظارات مشتریان را به طور فزاینده ای از مسئولیت شرکتی و همچنین الزامات قانونی یا نظارتی برآورده کنید. اگر به دنبال تعبیه یک برنامه مدیریت زیست محیطی در سازمان خود هستید، ISO 14001 می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

روش های زیادی برای اجرای سیاست مدیریت محیط زیست به صورت سرتاسری وجود دارد، اما بهترین راه این است که سیستم مدیریت زیست محیطی را اجرا کنید و گواهینامه ISO 14001 را دریافت کنید. کسب گواهینامه ISO 14001 خیلی آسان و فوری برای شما اعتبار فراهم می کند و می توانید برای رشد پایدار تجارت خود از نظر اقتصادی و همچنین در بحث محیط زیست از آن استفاده کنید.

مزایای ISO 14001 چیست؟

اگر شما بخواهید تعهد سازمانتان را در زمینه کاهش تأثیرات زیست محیطی فعالیت های خود نشان دهید و به منافع مالی نیز دست یابید، درست ترین راه دریافت گوهینامه ایزو 14001 است.

استاندارد ISO 14001 راهنمایی هایی را در مورد چگونگی در نظر گرفتن چندین جنبه از تدارکات، ذخیره سازی، توزیع، توسعه محصول، تولید و غیره ارائه می دهد تا تأثیر آن بر محیط زیست را کاهش دهد. همچنین شما را به ارزیابی نحوه مدیریت پاسخ اضطراری، انتظارات مشتری، ذینفعان و روابط خود با جامعه محلی خود سوق می دهد. 

در واقع مزایای استاندارد ISO 14001 به شرح زیر می باشد:

 • مدیریت بهتر زیست محیطی باعث کاهش ضایعات و مصرف انرژی می شود
 • برای کاهش هزینه های اداره کسب و کار خود، کارایی را بهبود بخشید
 • برای گسترش فرصت های کسب و کار خود، مطابقت را نشان دهید
 • برای جلب اعتماد بیشتر ذینفعان و مشتریان، به تعهدات قانونی خود عمل کنید
 • برای تغییر چشم انداز کسب و کار با اطمینان آماده شوید

اگر در سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001 تازه کار هستید و یا به دنبال ارتقای تخصص خود هستید، می توانید برای رونق کسب و کار خود برای مدیریت محیط زیست از ISO 14001 استفاده نمائید. با این کار شما علاوه بر دریافت خدمات و اقدامات در جهت مدیریت محیط زیست توسط ISO14001، می توانید هزینه های خود را به طرز چشمگیری کاهش دهید. در واقع یک بسته مدیریت زیست محیطی ISO 14001 می تواند طراحی شود تا پیچیدگی رسیدن شما را به جایی که می خواهید برسید را از بین ببرد.

الزامات ISO 14001 چیست؟

اگر مطمئن نیستید که برای صدور گواهینامه ISO 14001 چه چیزی لازم است، این مقاله جامع جزئیات مستنداتی را که برای تهیه استاندارد مدیریت زیست محیطی نیاز دارید ارائه می دهد.

مدارک مورد نیاز برای ISO 14001 به شرح زیر می باشد:

ISO 14001 از شما می‌خواهد که شواهد مستندی مبنی بر اینکه سیستم مدیریت محیطی (EMS) شما استانداردهای لازم را برآورده می‌کند، آماده کنید. اگرچه الزامات روشنی در مورد نوع اسنادی که باید ارائه دهید وجود دارد، اما نحوه کار و نحوه ثبت شواهد توسط استاندارد تعیین نشده است. هدف اسناد شما این است که اطمینان حاصل شود که فرآیندهای زیست محیطی قوی وجود دارد. برخی از این اسناد همچنین نشان می دهد که کل سازمان شما از اهداف زیست محیطی شما آگاه است و در جهت رسیدن به آن کار می کند، که به شما کمک می کند تا به اهداف زیست محیطی ملموس و قابل اجرا دست یابید.

الزامات سیستم مدیریت زیست محیطی

محدوده سیستم مدیریت زیست محیطی

در واقع محدوده سیستم مدیریت زیست محیطی ، دامنه نوع عملیاتی را که EMS شما پوشش می دهد و مرزهایی که بر روی آن قرار می گیرد را مشخص می کند.

تعیین مرزها مستلزم آن است که مشخص کنید کدام بخش از سازمان شما مشمول EMS خواهد بود. این مهم شامل فرآیندها، سایت ها، بخش ها و غیره می شود.

تشریح محدوده سیستم مدیریت زیست محیطی شامل تشریح انواع محصولات و خدمات ارائه شده توسط سازمان شما و محل ارائه آنها (به عنوان مثال منطقه ای / در سراسر انگلستان / در سراسر اروپا / در سراسر جهان) است.

در بیشتر موارد، EMS شما برای کل سازمان شما اعمال می شود، اما ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که برای یک فرآیند، سایت یا تیم تحت حیطه سیستم مدیریت شما نامناسب یا غیرممکن باشد، در این صورت فرآیند محدودتر شده و دامنه خاص تری مورد نیاز خواهد بود

سیاست زیست محیطی

خط مشی زیست محیطی به طور مختصر تعهد سازمان شما را برای پذیرفتن مسئولیت اثرات بر محیط زیست را گسترده تر کرده و هرگونه الزامات قانونی را بطور دقیق شرح می دهد. این سیاست شامل تعهد واضح برای جلوگیری از آلودگی و بهبود مستمر روشی است که کسب و کار شما به دنبال تحقق اهداف زیست محیطی خود است.

ارزیابی ریسک ها و فرصت های زیست محیطی

ارزیابی ریسک ها و فرصت‌های زیست‌محیطی ، خطراتی  را که ممکن است برای راه‌اندازی سازمان با آنها مواجه شوید را تشریح و تصدیق می‌کند. این خطرها شامل خطرات در شرایط غیرعادی و اضطراری خواهند بود. این خطرات همچنین شامل فرصت هایی برای پذیرش تغییر و بهبود محیطی می شود.

توجه داشته باشید که این استاندارد روش یا فرآیند پرریسک خاصی را برای مستندسازی تجویز نمی کند، اما باید نشان دهید که یک رویکرد مبتنی بر ریسک دنبال می شود.

شما باید بتوانید روش و رویکردی را که استفاده می کنید، همراه با شواهد مستندی مانند یک طرح تجاری، استراتژی یا برنامه عملیاتی توضیح دهید. این شواهد مستند را می توان به بندهای مختلف استاندارد مرتبط کرد که به ارائه تحلیل های مورد نیاز برای برآورده کردن این نیاز کمک می کند.

ارزیابی جنبه های زیست محیطیISO 14001

جنبه های زیست محیطی ISO 14001 فعالیت هایی هستند که بر محیط زیست تأثیر می گذارند. از آنجایی که هر کسب و کاری یکسری مواد مصرفی دارد و از انرژی استفاده می کند و در راه اندازی کسب و کار ضایعات تولید می کند، در نتیجه اثرات زیست محیطی رخ می دهد.
نمونه هایی از جنبه های زیست محیطی شامل موارد زیر است:

 • استفاده از آب و برق و گاز و …
 • تولید زباله
 • انتشارات هوا و دود
 • دفع پساب
 • مدیریت فعالیت هایی با پتانسیل ایجاد آلودگی مانند مخازن ذخیره نفت فله.


هنگامی که این جنبه‌های زیست‌محیطی را شناسایی کردید، باید تأثیری که می‌توانند بر محیط‌زیست داشته باشند را با استفاده از یک سیستم امتیازدهی «ریسک» ، تعیین کنید و جنبه‌هایی را که مهم‌ترین هستند را شناسایی نمائید.
در واقع سیستم امتیازدهی توسط استاندارد تجویز نشده است و این امتیاز دهی تا زمانی که موردنیاز کار مربوطه اعمال می شود. بنابراین این امتیازدهی می تواند به اندازه دلخواه شما ساده یا پیچیده باشد. در واقع تعدادی روش وجود دارد که می توانید از آنها برای شناسایی احتمال وقوع یک رویداد (شکست) و تأثیر احتمالی آن استفاده کنید. در نهایت یک رویداد تأثیر با ریسک بالا که احتمال وقوع آن وجود دارد، امتیاز بالایی دریافت می‌کند، که این مورد نشانگر اینست که کسب‌وکار شما نگران‌کننده است، در حالی که یک رویداد تأثیر کم خطر که احتمال وقوع آن وجود ندارد، امتیاز پایینی دریافت می‌کند.
بنابراین جنبه های زیست محیطی، تأثیر آنها و سیستم امتیازدهی باید به طور مرتب مورد بازبینی قرار گیرد تا هرگونه تغییر در سازمان شما ثبت شود.

اهداف زیست محیطی و برنامه ریزی برای دستیابی به آنها

سازمان شما باید اهداف محیطی روشنی داشته باشد، و یک برنامه روشن برای چگونگی دستیابی به آن اهداف داشته باشد. نتایج امتیازدهی «ریسک» جنبه‌های زیست‌محیطی می‌تواند به کسب‌وکار کمک کند تا فعالیت‌هایی را که از نظارت سود می‌برند، اولویت‌بندی کند.

در صورت امکان، اهداف باید قابل اندازه گیری باشند. نمونه هایی از اهداف مشترک زیست محیطی عبارتند از:

 • ثبت مصرف برق ماهانه بر حسب کیلووات ساعت.
 • ثبت تناژ زباله ماهانه
 • از ضبط مایل ها و هزینه های تجاری در نتیجه استفاده از کنفرانس ویدیویی جلوگیری می شود.

در واقع هدف از اهداف زیست محیطی و برنامه ریزی برای دستیابی به آنها، تولید داده‌هایی است که به تیم مدیریت کمک می‌کند تا انتخاب‌های محیطی آگاهانه برای کسب‌وکار انجام دهد. داده ها ممکن است به اولویت بندی یا توجیه سرمایه گذاری در دارایی های جدید و کارآمدتر کمک کنند. پس از نصب دارایی‌های جدید، داده‌ها همچنین به اثبات اینکه آیا پیشرفت‌های پیش‌بینی‌شده به دست آمده‌اند، کمک می‌کند.

در جایی که یک کسب و کار ، داده های تاریخی برای بازده تولید و مصرف ابزار دارد، می توان اهدافی را برای محاسبه کارایی ایجاد کرد. تعداد محصولات در هر کیلووات ساعت مصرفی قابل محاسبه است.

اگر کسب و کار شما برای سرمایه گذاری در PV خورشیدی، ون های تحویل برقی باتری، روشنایی LED یا موتورها و پمپ های جدید، مورد تجاری را در نظر می گیرد. اهداف زیست‌محیطی می‌تواند بر جمع‌آوری داده‌های دنیای واقعی برای استفاده در هنگام کنار هم قرار دادن پرونده تجاری متمرکز شود.

اهداف شما باید به وضوح مشخص شود:

که مالکیت هر هدف را دارد

چگونگی نظارت بر پیشرفت 

هر گونه تجهیزات یا خدمات تخصصی مورد نیاز برای دستیابی به هر هدف

جدول زمانی برای دستیابی به هر هدف

تلاش های شما برای دستیابی به اهداف زیست محیطی ادامه می یابد و با تکیه بر یکدیگر قادر خواهد بود به اهداف موردنظر دست یابد. حسابرسان انتظار خواهند داشت ببینند که اهداف شما چگونه با یکدیگر مرتبط هستند و همچنین چگونه با خط مشی زیست محیطی شما مطابقت دارند.

رویه های کنترل عملیاتی

ایزو 14001 سازمان ها را ملزم می کند که کنترل های عملیاتی خود را به شیوه ای متناسب با بخشی که در آن فعالیت می کند، تعریف و اجرا کنند. به این ترتیب، این استاندارد کنترل ها یا نحوه اجرای آنها را تجویز نمی کند، اما شما باید شواهد مستندی برای تضمین کنترل عملیاتی خود را نگه دارید. کنترل های عملیاتی شامل موارد زیر می باشد:

 

 • تمام الزامات قانونی و انطباق برآورده شده است
 • اهداف زیست محیطی ارزیابی و تعیین شده است
 • فرآیندهای داخلی، خارجی و برون سپاری تعریف شده است
 • هر گونه الزامات آموزشی ارزیابی، اجرا و بررسی شده است.

اگر کسب و کار شما دارای مخزن ذخیره نفت فله است، حسابرس شما ممکن است انتظار داشته باشد که کنترل های عملیاتی برای پر کردن مخزن یا تخلیه از مخزن را ببیند. همچنین رویه ها و آموزش برای پاکسازی نشت نیز انتظار می رود. اگر کسب و کار شما دارای یک تصفیه خانه پساب است، دستورالعمل های عملیاتی و آموزش های مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه باید در دسترس باشد. بهترین نقطه شروع این است که به ثبت جنبه های زیست محیطی خود نگاهی بیندازید و کنترل هایی را که برای همه جنبه های زیست محیطی سازمان وجود دارد یادداشت کنید. اگر کنترل‌های مستند وجود نداشته باشند، ممکن است اکنون زمان خوبی برای نوشتن آنها باشد.

رویه آمادگی و واکنش اضطراری

شرایط اضطراری می تواند شرایطی باشد که در سازمان شما ایجاد شده  و بر محیط تأثیر می گذارد یا رویدادهای محیطی که بر سازمان شما تأثیر خواهند گذاشت. در واقع شما باید نشان دهید که سازمان شما می تواند به هر یک از این موارد پاسخ دهد.

شما باید فرآیندهایی داشته باشید که بتوانند شرایط اضطراری را شناسایی کرده و به آنها پاسخ دهند. هدف از این پاسخ ها اینست که اطمینان حاصل کنند که هر گونه تأثیر زیست محیطی به حداقل می رسد. از این رو رویه های شما باید آزمایش شده باشد و هر طرف مربوطه باید آموزش های لازم را برای پاسخگویی دریافت کرده باشد. از دست دادن برق، آتش سوزی، سیل و نشت مواد شیمیایی نمونه های رایجی از شرایط اضطراری زیست محیطی هستند که سازمان شما ممکن است نیاز به برنامه ریزی برای مدیریت آنها داشته باشد.

فهرست اشخاص ذینفع، الزامات حقوقی و سایر موارد

اشخاص ذینفع کسانی هستند که بدون آنها کسب و کار قادر به فعالیت نخواهد بود. کسانی که ما انتخاب کردیم تا با آنها کار کنیم . آنها افرادی هستند که بر تأثیر سازمان برای محیط گسترده تر تأثیر می گذارند. توجه داشته باشید که نیازها و انتظارات طرف های ذینفع باید در سیستم مدیریت در نظر گرفته شود.

الزامات این طرفین، تعهدات مختلفی از تعهدات قانونی تا تعهدات تجاری ، را بر عهده سازمان شما خواهد گذاشت. شما باید الزامات همه این احزاب را ثبت کنید تا هنگام برنامه ریزی EMS بتوانید آنها را در نظر بگیرید. بنابراین هنگامی که آنها مورد نیاز هستند، می توانید تعیین کنید که چگونه به تعهدات خود با حداقل تأثیر بر اهداف زیست محیطی خود عمل کنید.

به طور طبیعی، شرایط اشخاص ذینفع ممکن است تغییر کرده و یا باقی بمانند. شما باید به طور منظم افراد علاقه مند و ذینفع را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که هرگونه تغییر در EMS شما وارد می شود.

سوابق صلاحیت

معرفی یک EMS اغلب شیوه‌ها یا الزامات جدیدی را معرفی می‌کند و بنابراین اغلب می‌تواند منجر به آموزش اضافی شود. ثبت سطح آموزش و شایستگی هر یک از اعضای سازمان شما، پیگیری هر گونه ارتقای مهارت مورد نیاز را آسان تر می کند. همچنین به نشان دادن اینکه همه افراد در سازمان شما در رابطه با مسئولیت های زیست محیطی خود صلاحیت دارند کمک می کند.

شواهد ارتباط

این مهم است که همه افراد در سازمان شما از وجود سیستم مدیریت و تعهدات خود آگاه باشند، به همین دلیل مهم است که نشان دهید که ارتباطات شفافی را هم در داخل و هم از خارج ارسال می کنید. ارتباطات داخلی، از جمله ایمیل ها، جلسات، تابلوهای اعلانات یا اطلاعیه های اینترانت، اعضای سازمان شما را از اهداف زیست محیطی شما، نحوه مشارکت آنها در تحقق آنها و مسئولیت هایشان آگاه می کند.

ارتباطات خارجی ممکن است شامل ایمیل‌ها، جلسات، نامه‌ها و قراردادها باشد و به احتمال زیاد به جزئیات آنچه از یک تامین‌کننده برای دستیابی به اهداف زیست‌محیطی خود انتظار دارید، یا نحوه انجام تعهدات زیست‌محیطی خود در قبال شخص ثالث را بیان می‌کند.

نظارت بر اطلاعات عملکرد

یکی از مزایای ISO 14001 تاکید آن بر بهبود مستمر است، به همین دلیل بخش کلیدی EMS نظارت بر عملکرد و اثربخشی آن است. شما باید سوابقی از این ارزیابی‌ها و همچنین شواهدی داشته باشید که نشان دهد سازمان شما چه چیزی را اندازه‌گیری کند، چگونه و چه زمانی انجام شود، و اینکه نتایج هر تصمیمی کنترل فرآیند مناسب را تضمین می‌کند.

ثبت تعهدات

این مهم است که همه افراد در سازمان شما از الزامات قانونی محیطی که مشمول آن هستند آگاه باشند. به این ترتیب، برای ایجاد الزامات قانونی مربوطه باید یک ارزیابی شایسته انجام شود، و بازبینی های منظم باید صورت گیرد تا اطمینان حاصل شود که این سابقه با هر گونه تغییری به روز نگه داشته می شود. همچنین باید هر تعهدی را که سازمان شما در قبال سایر طرف ها دارد ثبت کنید.برنامه حسابرسی داخلی و نتایج

ممیزی داخلی ISO 14001 یک جنبه کلیدی EMS است که نه تنها اثربخشی آن، بلکه عملکرد کلی محیطی سازمان شما را نیز ارزیابی می کند. آنها همچنین به نشان دادن انطباق شما با فرآیندهای تنظیم شده به عنوان بخشی از اجرای EMS کمک می کنند.

این رکورد حاوی جزئیات یک برنامه حسابرسی داخلی منظم و همچنین نتایج هر موضوع یا فرصتی برای بهبودهایی است که چنین ممیزی ها آشکار می کنند.شما برای صدور گواهینامه ISO 14001 آماده هستید

صدور گواهی نامه ایزو 14001

شاید شما همه این مدارک را از قبل داشته باشید و فقط به یک مرجع صدور گواهی برای تکمیل ارزیابی EMS خود نیاز داشته باشید یا شاید شما هیچ یک از این اسناد را نداشته باشید و به نظر می رسد این یک لیست دلهره آور است!

اولین مرحله از فرآیند صدور گواهینامه ISO 14001 بازدید از یکی از ممیزان متخصص است. آن‌ها هر آنچه را که قبلاً در اختیار دارید بررسی می‌کنند و هر حوزه‌ای را که نیاز به بهبود دارد شناسایی می‌کنند. البته، اگر قبلاً بسیاری از الزامات ISO 14001 را برآورده کرده باشید، بهبودهای کمتری مورد نیاز خواهد بود، اما بهتر است برای اجرای یک EMS موثر که واقعاً به سازمان شما در رسیدن به اهدافش کمک می کند کمی زمان بیشتری صرف کنید!

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استاندارد مدیریت زیست محیطی و نحوه شروع سفر خود به سمت صدور گواهینامه در مورد ISO 14001  با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

طاها مدیران چگونه می تواند کمک کند؟

مراحل یک شرکت برای دریافت گواهینامه ISO 14001

 

1. ممیزی داخلی 

ممیزی داخلی برای بررسی فرآیندهای EMS در نظر گرفته شده است. هدف از اجرای این مرحله اینست که اطمینان حاصل شود که سوابق برای تأیید انطباق فرآیندها و یافتن مشکلات و نقاط ضعف پنهان است.

 2. بررسی مدیریت:

یک بررسی رسمی توسط مدیریت شما برای ارزیابی حقایق مرتبط در مورد فرآیندهای سیستم مدیریت به منظور اتخاذ تصمیمات مناسب و تخصیص منابع، از مراحل یک شرکت برای دریافت گواهینامه ISO 14001 می باشد.

3. اقدامات اصلاحی
پس از بررسی ممیزی داخلی و مدیریت، باید علت اصلی مشکلات شناسایی شده را اصلاح کنید و نحوه حل آنها را مستند کنید. فرآیند صدور گواهینامه شرکت به دو مرحله تقسیم می شود:

مرحله اول (بررسی اسناد) 

 ممیزان سازمان صدور گواهینامه انتخابی شما بررسی خواهند کرد که اسناد شما با الزامات ISO 14001 مطابقت دارد.

مرحله دو (ممیزی اصلی)

  ممیزان نهاد گواهینامه با بررسی اسناد، سوابق و رویه‌های شرکت بررسی می‌کنند که آیا فعالیت‌های واقعی شما با ISO 14001 و مستندات شما مطابقت دارد یا خیر.

برای اینکه شرکتی بخواهد گواهینامه EMS دریافت کند، ابتدا باید مراحل پیاده سازی را به پایان برساند. در نهایت پس از اتمام همه مستندات و اجرای فرآیندهای خود، سازمان مربوطه نیز باید این مراحل را برای اطمینان از صدور گواهینامه موفق انجام دهد.

طاها مدیران چگونه می تواند کمک کند؟

طاها مدیران با تجربه فراوان در زمینه مشاوره دریافت گواهینامه های معتبر سیستم های مدیریت، برای مشارکت با شما در جهت برآوردن نیازهایتان آمادگی کامل دارد.

طاها مدیران از طیف گسترده ای از کمیته های صنعت و تیم های نگارش استاندارد آگاهی دارد و به شما کمک می کند تا نسبت به تغییرات صنعت اطلاعات کافی کسب کنید.

 پرسنل مجرب ما در طاها مدیران متعهد به اطمینان از آگاهی شما در مورد تغییر در استراتژی صنعت، مقررات و الزامات استاندارد که ممکن است بر رویکرد سیستم مدیریتتان تأثیر بگذارد، هستند.

مراحل صدور گواهینامه با طاها مدیران:

مرحله اول
فرم شناخت طاها مدیران را تکمیل کنید تا بتوانیم شرکت و نیازهای شما را درک کنیم. این کار را می توانید با تکمیل فرم درخواست رسمی آنلاین انجام دهید. ما از این اطلاعات برای تعریف دقیق دامنه ارزیابی شما استفاده خواهیم کرد.
مرحله دوم
هنگامی که درخواست شما را مشاهده کرده ایم، با شما تماس خواهیم گرفت و متناسب با نوع درخواست شما اطلاعات لازم را برای شروع همکاری به شما خواهیم داد. زمانی که سازمان شما شرایط لازم برای دریافت گواهینامه را داشت، همکاران ما حسابرسی اولیه صدور گواهینامه را تشکیل می دهند. توجه داشته باشید همکاران ما در روز ممیزی در کنار شما خواهند بود و از مجموعه شما دفاع میکنند.
مرحله سوم
پس از یک ممیزی موفق، گواهینامه استاندارد مورد نیاز صادر می شود. گواهینامه به مدت سه سال معتبر است و از طریق یک برنامه ممیزی نظارت سالانه و یک ممیزی مجدد برای تایید صلاحیت سه ساله حفظ می شود.

مقالات ISO 14001:

جهت کسب اطلاعات بیشتر از فرایند اخذ گواهی نامه ها، استعلام قیمت و هر گونه سوالی دیگر اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

iso-4435-لوله-های-پلاستیکی

ISO 4435:2003 برای لوله های UPVC

publish
pas-32-روش-های-تست-اسانسور-قبل-راه-اندازی

PAS 32: 1999 مشخصات و خصوصیات روش های تست و بازرسی بالابر قبل از راه اندازی

publish
BS-EN-12159-بالابر-های-ساختمانی

BS EN 12159: 2012 برای بالابرهای ساختمانی انتقال افراد و مواد

publish
iso-22201-ایمنی-اسانسور

ISO 22201:2017 استاندارد بین المللی سیستم ایمنی آسانسور و بالابر

publish
IEC 61386 استاندارد بین المللی لوله محافظ برق

IEC 61386 استاندارد بین‌المللی لوله های محافظ هادی برق

publish
din en 26 استاندارد ابگرمکن های گازی فوری

DIN EN 26 استاندارد آبگرمکن گازی فوری برای مصارف بهداشتی

publish