مشهد- بلوار وکیل آباد- بین وکیل آباد 24و 26 09159050588 tahamodiran.co@gmail.com

ISO 14001 سیستم مدیریت محیط زیست

ISO 14001 چیست؟

ISO 14001: 2015 استاندارد بین المللی سیستم های مدیریت محیط زیست است.

ISO 14001 استاندارد بین المللی ( سیستم های مدیریت محیط زیست EMS ) است و با صدور صدها هزار گواهینامه در سطح جهانی، پرکاربردترین EMS در جهان است.

ISO 14001 استاندارد اصلی سیستم مدیریت محیط زیست است که الزامات فرمول بندی و نگهداری EMS را مشخص می کند. این امر به کنترل جنبه های زیست محیطی، کاهش تأثیرات منفی سازمان بر محیط زیست و اطمینان از انطباق قانونی کمک می کند. مطالعات نشان می دهد که تا 70 درصد از کل زباله ها قابل بازیافت هستند، با این حال تنها 7.5٪ از این زباله ها به مرکز بازیافت می رسند.

ISO 14001 با ( ISO 14004 سیستم های مدیریت محیط زیست، دستورالعمل های کلی در مورد اصول، سیستم ها و تکنیک های پشتیبانی) همراه است. این استاندارد مواردی مانند استقرار، پیاده سازی، نگهداری و بهبود EMS را پوشش می دهد.

تقریباً هر کسب و کاری می تواند از دریافت گواهینامه های استاندارد ISO 14001 بهره مند شود. این گواهینامه یک چارچوب خاص برای اجرای اقدامات پایدار مرتبط به سازمان ارائه می دهد و به اندازه کافی گسترده است که می تواند مزایای قابل توجهی را به سازمان ها در هر صنعت یا بخشی ارائه دهد.

دریافت گواهینامه ISO 14001به شما کمک می کند تا:

 •  سیاست زیست محیطی را به درستی اجرا کنید؛
 • از ایجاد آلودگی پیشگیری کنید؛
 •  الزامات قانونی را برآورده کنید؛
 •  در تغییر فرهنگ سازمان موفق باشید؛
 •  مسئولیت های سازمانی را به درستی تقسیم کنید؛
 •  شهرت و آبرو کسب کنید؛
 •  منابع را مدیریت کنید؛
مشاوره و پیاده سازی ISO 14001

مزایای صدور گواهینامه ISO 14001

 • بهبود مدیریت محیط زیست:

استفاده از منابع خود را کاهش دهید، بهره وری کلی کسب و کار خود را بهبود ببخشید و تأثیر عملیات خود بر محیط زیست را به حداقل ممکن برسانید.

 • الزامات قانونی:

به درک این که الزامات قانونی بر سازمان شما و مشتریان آن تأثیر می گذارد، کمک می کند.

 • کاهش هزینه های عملیاتی:

دستیابی به بازدهی در مصرف انرژی و آب و همچنین به حداقل رساندن ضایعات به معنای صرفه جویی در هزینه ها است.

 • روابط ذینفعان بهبود یافته:

اگر در تلاش برای گسترش تجارت خود به مناطق جدید هستید، صدور گواهینامه بهترین راه برای نشان دادن این مطلب است که گام های فعالانه ای را برای مسئولیت پذیری بر می دارید.

 • اعتبار تجاری اثبات شده:

تأیید سازمان از طرف استاندارد جهانی معتبر و به رسمیت شناخته شده، گویای اعتبار آن سازمان در تجارت است.

 • شانس بیشتر برنده شدن در تجارت:
 • داشتن گواهینامه ایزو 14001 یک مزیت عالی برای شما در برنده شدن شما در مزایده ها می باشد.

مدیریت محیط زیست چیست؟

صرف نظر از صنعتی که در آن فعالیت می کنید، مدیریت تأثیر سازمان بر محیط زیست باید از اولویت های اصلی کسب و کار شما باشد. سیستم مدیریت محیط زیست چارچوبی برای ایجاد سیاست و تغییرات فرایندی است که به شما در بهبود عملکرد محیطی کمک می کند. علاوه بر اینکه دستیابی به گواهینامه ISO 14001 برای محیط زیست مفید است، می تواند کنترل بیشتری بر هزینه ها و سایر مزایای ملموس برای شما نیز فراهم کند.

روش های زیادی برای اجرای سیاست مدیریت محیط زیست به صورت سرتاسری وجود دارد، اما بهترین راه این است که گواهینامه ISO 14001 را دریافت کنید. کسب گواهینامه ISO 14001 خیلی آسان و فوری برای شما اعتبار فراهم می کند و می توانید برای رشد پایدار تجارت خود از نظر اقتصادی و همچنین در بحث محیط زیست از آن استفاده کنید.

تغییر نیازهای ذینفعان و چشم انداز صنعت:

چشم انداز صنعت همیشه در حال تغییر است. معرفی جدیدترین نسخه ISO 14001 در سال 2015 تغییرات مهمی را ایجاد کرد که تأثیرات پایداری بر الزامات انطباق مشاغل و صنایع در هر اندازه ای دارند. این تغییرات بر نیازهای ذینفعان شما تأثیر می گذارند و به تکامل سیستم مدیریت شما نیاز دارند. این ملاحظات شامل تغییر نیازهای نظارتی، تکمیل شرایط ذینفعان و انطباق قانونی هستند.

چرا ISO 14001 را پیاده سازی کنیم؟

اگر شما بخواهید تعهد سازمانتان را در زمینه کاهش تأثیرات زیست محیطی فعالیت های خود نشان دهید و به منافع مالی نیز دست یابید، درست ترین راه دریافت گوهینامه ایزو 14001 است.

ما در طاها مدیران از طریق مشاوره به طیف گسترده ای از سازمان ها در بخش های مختلف صنعت و تجارت کمک کرده ایم تا گواهینامه ایزو 14001 خود را دریافت کنند.

طاها مدیران چگونه می تواند کمک کند؟

طاها مدیران با تجربه فراوان در زمینه مشاوره دریافت گواهینامه های معتبر سیستم های مدیریت، برای مشارکت با شما در جهت برآوردن نیازهایتان آمادگی کامل دارد.

طاها مدیران از طیف گسترده ای از کمیته های صنعت و تیم های نگارش استاندارد آگاهی دارد و به شما کمک می کند تا نسبت به تغییرات صنعت اطلاعات کافی کسب کنید.

 پرسنل مجرب ما در طاها مدیران متعهد به اطمینان از آگاهی شما در مورد تغییر در استراتژی صنعت، مقررات و الزامات استاندارد که ممکن است بر رویکرد سیستم مدیریتتان تأثیر بگذارد، هستند.

مراحل صدور گواهینامه:

مرحله اول
فرم شناخت طاها مدیران را تکمیل کنید تا بتوانیم شرکت و نیازهای شما را درک کنیم. این کار را می توانید با تکمیل فرم درخواست رسمی آنلاین انجام دهید. ما از این اطلاعات برای تعریف دقیق دامنه ارزیابی شما استفاده خواهیم کرد.
مرحله دوم
هنگامی که درخواست شما را مشاهده کرده ایم، با شما تماس خواهیم گرفت و متناسب با نوع درخواست شما اطلاعات لازم را برای شروع همکاری به شما خواهیم داد. زمانی که سازمان شما شرایط لازم برای دریافت گواهینامه را داشت، همکاران ما حسابرسی اولیه صدور گواهینامه را تشکیل می دهند. توجه داشته باشید همکاران ما در روز ممیزی در کنار شما خواهند بود و از مجموعه شما دفاع میکنند.
مرحله سوم
پس از یک ممیزی موفق، گواهینامه استاندارد مورد نیاز صادر می شود. گواهینامه به مدت سه سال معتبر است و از طریق یک برنامه ممیزی نظارت سالانه و یک ممیزی مجدد برای تایید صلاحیت سه ساله حفظ می شود.
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

مقالات ISO 14001:

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

جهت کسب اطلاعات بیشتر از فرایند اخذ گواهی نامه ها، استعلام قیمت و هر گونه سوالی دیگر اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.