اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱

ایزو (سازمان بین‌المللی استاندارد) برای سازمان‌هایی که می‌خواهند کیفیت محصولات و خدمات خود را بهبود ببخشند و به طور مداوم انتظارات مشتریانشان را برآورده کنند، راهکاری ارائه می‌دهد. پرداختن به جنبه‌های مختلف سیستم مدیریت کیفیت وظیفه خانواده ایزو ۹۰۰۰ بوده که از شناخته شده ترین استاندارهای ایزو به شمار میروند. یکی از معروف ترین اعضای این خانواده، ایزو ۹۰۰۱ می‌باشد. با اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ مشتریانتان را از کیفیت محصولات مطمئن می‌کنید.

ایزو ۹۰۰۱ چیست؟

ایزو ۹۰۰۱ به عنوان استاندارد بین‌المللی تعریف شده که الزامات یک سیستم مدیریت کیفیت (QMS) را مشخص می‌کند. اخذ ایزو ۹۰۰۱ برای اطمینان از عرضه مداوم محصولات و خدماتی می‌باشد که الزامات مشتری و مقررات را برآورده می‌کند.

ISO 9001 تنها استاندارد در سریISO 9000 ، که سازمان ها می‌توانند گواهینامه آن را صادر کنند. اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ یعنی یک سازمان از تمام مستندات ایزو ۹۰۰۱ پیروی میکند، الزامات مشتری و همچنین الزامات قانونی و نظارتی را برآورده می‌کند.

نکته مهم در هر کسب و کار موفق، کنترل قوی کیفیت است. اگر می‌خواهید فعالیت های شما رونق بگیرند، مشتریان شما باید اطمینان داشته باشند که کالاها یا خدماتی که ارائه می‌دهید استانداردهای مورد نیاز را برآورده می‌کنند. دریافت ایزو ۹۰۰۱ یک بررسی سریع و آسان برای مصرف کنندگان خواهد بود، که آیا سازمان مد نظرشان وقت و تلاشی صرف کرده تا اطمینان پیدا کند که کالا و خدمات خود را به بهترین شکل ممکن عرضه کند یا نه.

این استاندارد از ساختار مشترک ارائه شده توسط ضمیمه SL پیروی می‌کند.دریافت ISO 9001:2015 به همراه اخذ ایزو سایر سیستم های مدیریتی مانند ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ به یکپارچه سازی سیستم های مدیریتی موثرتر و کارآمدتر کمک می‌کند.

سیستم مدیریت کیفیت (QMS) چیست؟

QMS یا سیستم مدیریت کیفیت به عنوان یک سیستم رسمی تعریف شده‌است که طبق ۷ اصل اساسی باعث هماهنگ کردن و هدایت فعالیت‌های سازمان برای برآوردن نیازهای مشتری و نظارتی و بهبود اثربخشی و کارایی آن به طور مداوم می‌شود.

سیستم مدیریت کیفیت برای هر سازمانی صرف نظر از اندازه یا صنعت اعمال می‌شود. بیش از یک میلیون سازمان از بیش از ۱۶۰ کشور، اقدام به اخذ استاندارد ISO 9001 برای سیستم‌های مدیریت کیفیت خود کرده‌اند.

سیستم مدیریت کیفیت شامل عناصری می‌باشد که هر یک از این عناصر به برآوردن نیازهای مشتریان و سازمان کمک می‌کند. سیستم مدیریت کیفیت باید نیازهای منحصر به فرد یک سازمان را برطرف کند. عناصر این سیستم عبارتند از:

  1. خط مشی کیفیت و اهداف کیفیت سازمان
  2. راهنمای کیفیت
  3. رویه ها، دستورالعمل ها و سوابق
  4. مدیریت اطلاعات
  5. فرآیندهای داخلی
  6. رضایت مشتری از کیفیت محصول
  7. فرصت های بهبود
  8. تحلیل کیفیت

مزایای اخذ ISO 9001 و پیاده‌سازی سیستم مدیریت کیفیت (QMS)

مزایای ISO 9001 قابل اغراق نیست. شرکت‌های بزرگ و کوچک از این استاندارد برای تضمین صرفه‌جویی در هزینه و درآمد اضافی استفاده کرده‌اند. در اینجا فقط تعدادی از این مزایا ذکر شده است:


کمک به رهبری در سازمان

اهداف سازمان مهم هستند زیرا بر ارزش‌ها و جهت‌گیری استراتژیک تاثیر می‌گذارند. یک سیستم مدیریت کیفیت به یک رهبری عالی نیاز دارد تا اطمینان حاصل کند که مجموعه‌ای متعادل از اهداف داریم که نیازهای همه طرف‌های ذینفع را برآورده می‌کند که بقای سازمان به آن وابسته است.


افزایش رضایتمندی مشتریان

سیستم مدیریت کیفیت برای افزایش رضایتمندی مشتریان باید فعالیت‌هایی را انجام دهد که محصولات و خدمات متناسب با هدف را برآورده کند.


بهبود دانش سازمانی

کیفیت دو معنا دارد، اولین و مهمترین آن برآورده کردن نیازهای مشتریان به عنوان یک فلسفه برای کل تجارت شناخته شده‌است. دومین معنا تعیین خط مشی، اهداف، رویه ها و روش‌های دستیابی به آن هدف جهت هدایت و کنترل سازمان از نظر کیفیت است.


ترویج بهبود مستمر

پیاده سازی یک سیستم مدیریت کیفیت موثر، همه کارکنان را تشویق می‌کند تا به طور سیستماتیک خطرات و فرصت‌ها را بررسی کنند. این بدان معناست که با تغییر نیازهای مشتریان، ظهور فناوری‌های جدید، بروز مشکلات، همه کارکنان به طور طبیعی فرصت‌هایی را برای حذف ضایعات و افزایش سود شناسایی می‌کنند.

استاندارد ایزو ۹۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵ و تفاوت آن با ISO 9001:2008

آخرین ویرایش استاندارد ایزو ۹۰۰۱ در سال ۲۰۱۵ منتشر شد که نسبت به ویرایش قبلی آن تفاوت‌هایی در بندها داشته است. تمرکز اصلی استاندارد ایزو ۹۰۰۱ ویرایش ۲۰۰۸ بر روی نگرش فرآیندی و چرخه بهبود کیفیت بود اما تمرکز اصلی استاندارد ایزو ۹۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵ علاوه بر بهبود کیفیت، بر روی ریسک‌ها و فرصت‌ها یا همان تفکر مبتنی بر ریسک می‌باشد.

سوالات متداول درباره ایزو ۹۰۰۱

۱. آیا سازمان من به گواهینامه ISO 9001 نیاز دارد؟

بررسی عملکرد سیستم یک بخش حیاتی از ISO 9001 است. به همین دلیل توصیه می‌شود که سازمان‌ها ممیزی‌های داخلی را برای بازرسی نحوه عملکرد سیستم مدیریت کیفیت خود انجام دهند. برای اخذ ایزو ۹۰۰۱ شما میتوانید از یک مشاوره خارجی کمک بگیرید یا خودتان به صورت مستقل مستندات ISO 9001 را پیاده کنید. جهت دریافت مشاوره اخذ ISO 9001 طاها مدیران آماده ارائه خدمت به شما عزیزان می‌باشد.

۲. مراحل دریافت گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ در طاها مدیران چگونه است؟

هدف ما این است که مراحل اخذ گواهینامه را تا حد امکان برای شما ساده کنیم. شما در ۶ مرحله میتوانید گواهینامه ایزو دریافت کنید. سیستم مدیریت کیفیت بر بهبود مستمر متمرکز است، بنابراین ما به طور منظم از شما بازدید خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که شما در مسیر بهبود مستمر هستید. برای استعلام هزینه و اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ میتوانید از اینجا اقدام کنید.

۳. چطور میتونم به سرممیز رسمی ISO 9001 تبدیل بشم؟

دوره‌های آموزشی سرممیزی آکادمی طاها مدیران یک راه عالی برای کسب دانش موردنیاز سرممیز ایزو ۹۰۰۱ و سایر استانداردهای ایزو را در اختیار شما قرار می‌دهد. با شرکت در این دوره‌ها بصورت عملی و کارگاهی تمام موارد موردنیاز را خواهید آموخت و در انتها می‌توانید گواهینامه بین‌المللی معتبر دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به دوره‌های آموزشی آکادمی طاها مدیران سر بزنید.

طاها مدیران چگونه می‌تواند در فرآیند دریافت ایزو به شما کمک کند؟

صدور ایزو مقرون‌ به صرفه

ما فرآیند دریافت ایزو را بدون هیچ گونه اتلاف وقت انجام می‌دهیم و سعی میکنیم پروژه را با کیفیت بالا و در کمترین زمان ممکن به شما تحویل دهیم. همچنین شرایط پرداخت متنوعی را برای شما قرار دادیم تا در پرداخت هزینه‌ها راحت باشید.

مشاوران و بازرسان متخصص طاها مدیران

مشاوران و بازرسان متخصص

بدون شک سابقه و تخصص مشاوران و بازرسان، یکی از دلایل اصلی پیشرفت ما در زمینه صدور ایزو بوده‌است.مشاوران ما با وسواس زیاد به پیاده‌سازی استاندارد در سازمان شما می‌پردازند تا شما در نهایت بتوانید به موفقیت برسید و گواهینامه معتبر دریافت کنید.

سادگی اخذ ایزو با طاها مدیران

سادگی اخذ ایزو با طاها مدیران

ما الزامات ایزو را طوری در سازمانتان پیاده‌سازی می‌کنیم که با مجموعه شما همخوانی بیشتری داشته باشد تا بتوانید به راحتی از مزایای ایزو استفاده کنید. مشاوران ما در فرآیند اخذ ایزو تا لحظه دریافت گواهینامه همراه شما هستند، حتی در روز ممیزی به عنوان یکی از پرسنل شما حضور پیدا کرده و از شما دفاع میکنند.

هزینه اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱

برای درخواست استعلام هزینه و اخذ گواهینامه ایزو معتبر اقدام کنید.

استعلام قیمت و اخذ ایزو ۹۰۰۱