هر آنچه باید از سیستم مدیریت کیفیت (ISO 9001) بدانید

هر آنچه باید از سیستم مدیریت کیفیت (ISO 9001) بدانید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

ISO 9001 چیست؟

ISO 9001 استاندارد شناخته شده بین المللی برای سیستم های مدیریت کیفیت (QMS) است. این استاندارد با صدور بیش از یک میلیون گواهینامه برای سازمان های صدها کشور جهان، بیشترین استفاده را در بین گواهینامه های استاندارد مدیریت کیفیت دارد. ایزو 9001 رویکردی عاقلانه و مسالمت آمیز با ارائه چهارچوب و مجموعه ای از اصول، در مدیریت سازمان شما برای جلب رضایت مستمر مشتریان و سایر ذینفعان ایجاد می کند. به زبان ساده، گواهینامه ISO 9001 زمینه را برای فرایندهای موثر و افراد تاثیر گذار فراهم می کند تا محصولات و خدمات عالی را ارائه دهند.
نکته مهم در هر کسب و کار موفق، کنترل قوی کیفیت است. اگر می خواهید فعالیت های شما رونق بگیرند، مشتریان شما باید اطمینان داشته باشند که کالاها یا خدماتی که ارائه می دهید استانداردهای مورد نیاز را برآورده می کنند. ایزو 9001 یک روش سریع و آسان برای مصرف کنندگان برای بررسی این است که آیا سازمان مد نظرشان، وقت و تلاشی صرف کرده است که اطمینان پیدا کند از این که کالا و خدمات خود را به بهترین شکل ممکن ارائه دهد.

این استاندارد از ساختار مشترک ارائه شده توسط ضمیمه SL پیروی می کند. ایزو 9001:2015 با سایر سیستم های مدیریتی مانند ISO 14001 سازگارتر است و این امر یکپارچه سازی سیستم های مدیریتی را موثرتر و كارآمدتر می کند.

سیستم مدیریت کیفیت (QMS) چیست؟

ISO 9001

 

یک تعریف ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت که اغلب به آن QMS می گویند، مجموعه ای از خط مشی ها، فرآیندها، رویه های مستند و سوابق هستند. این مجموعه از اسناد مجموعه ای از قوانین داخلی را تعریف می کند که بر نحوه ایجاد و ارائه محصول یا خدمات شما به مشتریان توسط شرکت شما حاکم می باشد. QMS باید متناسب با نیازهای شرکت شما و محصول یا خدماتی که ارائه می‌دهید باشد، اما استاندارد ISO 9001 مجموعه‌ ای از دستورالعمل‌ها را ارائه می‌دهد تا مطمئن شوید که هیچ عنصر مهمی را که یک QMS برای موفقیت نیاز دارد، از دست نمی‌دهید.

ضمیمه SL ساختاری سطح بالا برای استانداردهای مدرن ISO است. ISO از طریق این ساختار جدید، سازگاری بین استانداردهای مختلف سیستم مدیریت ایجاد می کند .هنگام تلفیق چند استاندارد با یکدیگر، این ساختار به نوبه خود، امکان پیاده سازی ساده تررا فراهم می کند و رعایت قوانین آن استانداردها را برای سازمان ها و کارکنان آنها آسان تر می کند.

چرا ISO 9001 مهم است؟

همانطور که در بالا گفته شد، ISO 9001:2015  یک استاندارد بین المللی شناخته شده برای ایجاد، پیاده سازی و حفظ یک سیستم مدیریت کیفیت برای یک شرکت است. این ایزو توسط سازمان ها با هر اندازه یا صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و توسط هر شرکتی قابل استفاده می باشد. همچنین به عنوان یک استاندارد بین المللی، و مبنا برای هر شرکتی شناخته شده است تا بتواند سیستمی برای اطمینان از رضایت و بهبود مشتری ایجاد نماید و به همین دلیل، بسیاری از شرکت ها این گواهی را از تامین کنندگان خود می خواهند.

گواهینامه ISO 9001 به مشتریان شما اطمینان می دهد که سیستم مدیریت کیفیت را بر اساس هفت اصل مدیریت کیفیت ISO 9001 ایجاد کرده اید.

در واقع، ISO 9001 آنقدر استاندارد ضروری و تأثیرگذاری است که زمانی که گروه های صنعتی می خواهند استانداردهای صنعتی خود را ایجاد کنند، از آن به عنوان مبنا استفاده می کنند. این استاندارد شامل AS9100 برای صنعت هوافضا، ISO 13485 برای صنعت تجهیزات پزشکی و IATF 16949 برای صنعت خودرو نیز می باشد.

بررسی گواهینامه ISO 9001 در پایان سال 2017 نشان می دهد که با وجود رکود جهانی، تعداد شرکت هایی که استاندارد مدیریت کیفیت ISO 9001 را اجرا کرده اند همچنان در سراسر جهان ثابت است.

استاندارد فعلی ISO 9001 چیست؟

استاندارد ISO 9001: 2015 که گاهی اوقات ISO 9001 revision 2015 نامیده می شود، در اکتبر 2015 منتشر شد و جایگزین نسخه قبلی ISO 9001:2008 شد. این تجدید نظر شامل بسیاری از فرآیندهای بازنگری قبلی استاندارد، با تمرکز بیشتر بر تفکر مبتنی بر ریسک و درک زمینه سازمان است. برای حمایت از این تغییر، یک تغییر ساختاری عمده از استاندارد ISO 9001:2008 رخ داد . بنابراین بندهای اصلی استاندارد بین نسخه های 2015 و 2008 متفاوت می باشد.

ISO 9001 و سری استاندارد های ISO 9000

ISO 9000 FAMILY

در حالی که ISO 9001:2015 استاندارد فعلی ISO برای ایجاد یک سیستم مدیریت کیفیت است، اسناد دیگری در خانواده ISO 9000 وجود دارد که الزامات ISO 9001 را پشتیبانی می کند. ISO 9000 هفت اصل مدیریت کیفیت ISO 9001 را توضیح می دهد و تمام اصطلاحات مورد استفاده در استاندارد ISO 9001 را تعریف می کند. علاوه بر این، ISO 9004 راهنمایی هایی را برای موفقیت بیشتر سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 ارائه می دهد و بر چگونگی بهبود فرآیندهای ISO 9001 با ارائه برخی از بهترین اطلاعات عملی تمرکز می کند.

سری استاندارد های ISO 9000

 

 • ISO 9000  شامل اصول و واژگان مورد استفاده در سری ISO 9000 است.این استاندارد اصول سیستم های مدیریت کیفیت را تشریح کرده و اصطلاحات مربوط به کیفیت را مشخص می کند.

 

 • ISO 9001 الزامات یک سیستم مدیریت کیفیت را در جایی که یک سازمان به آن نیاز دارد، مشخص می کند. این استاندارد توانایی خود را برای ارائه محصولاتی که الزامات نظارتی مشتری و قابل اجرا را برآورده می کند، با هدف افزایش رضایت مشتری نشان دهد

 

 • مدل ISO 9003 برای تضمین کیفیت در بازرسی و آزمایش نهایی، تنها بازرسی نهایی محصول نهایی را پوشش می‌دهد، بدون اینکه نگران نحوه تولید محصول باشد.

 

 • ISO 9004 راهنمایی برای حفظ موفقیت اهداف سازمان ارائه می دهد. نسخه فعلی این استاندارد ISO 9004:2009 و با عنوان “مدیریت برای موفقیت پایدار سازمان – رویکرد مدیریت کیفیت” است. این استاندارد برای تایید یک سازمان استفاده نمی شود، بلکه به عنوان یک راهنما برای حمایت از دستیابی به موفقیت پایدار با رویکرد مدیریت کیفیت عمل می کند. این استاندارد برای هر سازمانی صرف نظر از صنعت اعمال می شود.
 • ISO 19011 راهنمایی در مورد ممیزی سیستم های مدیریت کیفیت و محیط زیست ارائه می دهد.

هدف ایزو چیست؟

با تمام این صحبت ها در مورد استانداردهای ایزو، معمولاً از خودمان میپرسیم که اصلاً ISO چیست؟ سازمان بین المللی استاندارد است که مجموعه های استانداردی از الزامات و دستورالعمل ها را ایجاد می کند تا به سازمان ها در سراسر جهان کمک کند تا به شیوه ای سازگارتر عمل کنند. سازمان ISO بیش از 22450 استاندارد را از طریق کمیته های فنی که شامل اعضایی از سراسر جهان است، توسعه، منتشر و نگهداری می کند. این استانداردها اطلاعاتی در مورد نحوه طراحی و ساخت محصولات، انجام تست های خاص و ایجاد سیستم های مدیریتی ارائه می دهند.

توجه به این نکته مهم است که ISO گواهینامه یا ممیزی یا ارزیابی انطباق را ارائه نمی دهد. ISO به شدت درگیر حفظ استانداردها است و ارزیابی شرکت ها را در برابر استانداردها به نهادهای صدور گواهینامه خارجی واگذار می کند.

الزامات ایزو 9001 چیست؟

ساختار استاندارد ISO 9001:2015 به 10 بخش (بند) تقسیم شده است. سه مورد اول مقدماتی هستند، در حالی که هفت مورد آخر شامل الزامات سیستم مدیریت کیفیت است که یک شرکت می تواند بر اساس آن گواهینامه دریافت کند. در اینجا اشاره ای به هفت بند اصلی خواهیم داشت:

 • بند 4 زمینه سازمان: این بخش در مورد الزامات برای درک سازمان شما به منظور پیاده سازی QMS صحبت می کند. این بند شامل الزامات برای شناسایی مسائل داخلی و خارجی، شناسایی افراد ذینفع و انتظارات آنها، تعریف محدوده QMS، و شناسایی فرآیندهای شما و نحوه تعامل آنها می باشد. انتظارات طرف های ذینفع شامل الزامات نظارتی نیز هستند.
 • بند 5 رهبری: الزامات رهبری نیاز به مدیریت ارشد را برای نقش مؤثر در اجرای QMS پوشش می دهد. مدیریت ارشد باید با اطمینان از تمرکز بر مشتری، تعریف و ابلاغ خط مشی کیفیت، و تخصیص نقش ها و مسئولیت ها در سراسر سازمان، تعهد خود را به QMS نشان دهد.
 • بند 6 برنامه ریزی:  مدیریت ارشد باید برای عملکرد مداوم QMS نیز برنامه ریزی کند. ریسک ها و فرصت های QMS در سازمان باید ارزیابی شوند و اهداف کیفی برای بهبود شناسایی شده و برای دستیابی به این اهداف برنامه ریزی شود.
 • بند 7 پشتیبانی: بخش پشتیبانی به مدیریت تمام منابع برای QMS می پردازد که لزوم کنترل همه منابع از جمله منابع انسانی، ساختمان ها و زیرساخت ها، محیط کار، منابع نظارت و اندازه گیری و دانش سازمانی را پوشش می دهد. این بخش همچنین شامل الزامات مربوط به شایستگی، آگاهی، ارتباطات و کنترل اطلاعات مستند (اسناد و سوابق مورد نیاز برای فرآیندهای شما) است.
 • بند 8 عملیات:  الزامات عملیات مربوط به تمام جنبه های برنامه ریزی و ایجاد محصول یا خدمات می باشد. این بخش شامل الزامات مربوط به برنامه ریزی، بررسی نیازمندی های محصول، طراحی، کنترل ارائه دهندگان خارجی، ایجاد و انتشار محصول یا خدمات، و کنترل خروجی های فرآیند ناسازگار است.
 • بند 9 ارزیابی عملکرد: این بخش شامل الزامات مورد نیاز برای اطمینان از اینکه می‌توانید نظارت کنید که آیا QMS شما به خوبی کار می‌کند یا خیر را شامل می‌شود. این شامل نظارت و اندازه گیری فرآیندهای شما، ارزیابی رضایت مشتری، ممیزی داخلی و بررسی مداوم مدیریت QMS است.
 • بند 10 بهبود: این بخش آخر شامل الزامات مورد نیاز برای بهبود سیستم مدیریت شما در طول زمان است. این بند شامل نیاز به ارزیابی عدم انطباق فرآیند و انجام اقدامات اصلاحی برای فرآیندها است.

این بخش ها بر اساس چرخه دمینگ (PDCA) هستند که از این عناصر برای اعمال تغییرات در فرآیندهای سازمان به منظور هدایت و حفظ پیشرفت در فرآیندها استفاده می کند.

 با بند های ISO 9001 بیشتر آشنا شوید

ISO 9001 چگونه پیاده سازی می شود؟

با شروع پشتیبانی مدیریت و شناسایی الزامات مشتری برای QMS، باید با تعریف خط مشی کیفیت و اهداف کیفیت خود شروع کنید، که با هم محدوده کلی و اجرای سیستم مدیریت کیفیت را تعریف می کنند. در کنار این موارد، شما باید فرآیندها و رویه‌های اجباری و اضافی لازم را برای سازمان خود ایجاد کنید تا محصول یا خدمات خود را به درستی ایجاد و ارائه کند. لازم به ذکر است که شش سند اجباری وجود دارد که باید در متن قرارداد گنجانده شود، و اگر شرکت آنها را ضروری بداند، باید سایر اسناد نیز اضافه شود.

ایجاد اسناد می تواند به صورت داخلی توسط کارمندان شما انجام شود، یا می توانید از طریق استخدام مشاور و یا خرید اسناد استاندارد پیش روید.

هنگامی که همه فرآیندها و رویه ها در جای خود قرار گرفتند، باید QMS را برای مدتی اجرا کنید. با انجام این کار، می توانید سوابق لازم برای ممیزی و بررسی سیستم خود و دریافت گواهینامه را برای رفتن به مراحل بعدی جمع آوری کنید.

گواهینامه ISO 9001 چیست؟

گواهینامه ISO 9001 که به آن گواهینامه QMS نیز گفته می شود، به صدور گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت یک شرکت در برابر الزامات ISO 9001 اشاره دارد. صدور گواهینامه ISO 9001 برای شرکت شما شامل اجرای یک سیستم مدیریت کیفیت بر اساس الزامات ISO 9001، و سپس همکاری با یک نهاد صدور گواهینامه معتبر برای ممیزی و همچنین تایید QMS شما به عنوان الزامات استاندارد ISO 9001 است. هنگامی که برای سازمان شما گواهینامه ISO 9001 صادر گردید، گواهینامه ای با لوگو ISO 9001 دریافت خواهید کرد که می توانید از آن برای تبلیغ اینکه شرکت شما تمام الزامات ISO 9001 را برآورده کرده است استفاده کنید.

آیا ایزو 9001 یک الزام قانونی است؟

اگرچه گواهینامه ISO 9001 الزام بسیاری از قراردادهای مشتریان است، اما اجرای استاندارد ISO 9001 یک الزام قانونی نیست. در واقع استانداردهای بسیار دیگری برای پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت وجود دارد. بسیاری از این استانداردهای دیگر بر اساس استانداردهای ISO 9001: 2015 (مانند AS9100 و IATF 16949) هستند، در حالی که برخی دیگر الزامات مکمل اما جداگانه دارند (مانند جایزه ملی کیفیت مالکوم بالدریج در آمریکای شمالی).

صدور گواهینامه ISO از QMS طبق استاندارد ISO 9001: 2015 اغلب به عنوان نیاز مشتری برای تامین کننده می باشد، این در حالیست که خود استاندارد نیازی به گواهینامه ندارد. هنگامی که مشتری نیاز به گواهینامه دارد، تنها اجرای الزامات ISO 9001 و ادعای انطباق با آنها قابل قبول نیست. شما همچنین باید مراحل صدور گواهینامه را طی کنید و از حسابرسان نهاد گواهینامه بخواهید که تأیید کنند که فرآیندهای شما همه الزامات را برآورده می کند. یکی از علت هایی که اغلب شرکت‌ها به دنبال صدور گواهینامه ISO هستند اینست که می‌توانند به افراد علاقه‌مند نشان دهند که  یک سازمان معتبر و مستقل کیفیت محصولات آنها را تأیید کرده است. آموزش و گواهینامه ISO 9001 بهترین روش برای کسب دانش و شایستگی در مورد این استاندارد می باشد.

هزینه دریافت گواهینامه ISO 9001 چقدر است؟

هزینه های صدور گواهینامه ISO 9001 از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت هستند. به عنوان مثال، خدمات برخی از شرکت ها شامل فرآیند طراحی و توسعه بوده و برخی شامل این موارد نمی باشند. از این رو میزان تلاش لازم برای اجرای فرآیندهای لازم برای برآورده کردن الزامات، اعتبار سازمان گواهی دهنده (و هزینه های مرتبط با آن) متفاوت هستند. به همین ترتیب، بسته به پیچیدگی فرآیندهای شما و تعداد کارکنان درگیر، هزینه ورود حسابرسان گواهی متفاوت خواهد بود.

در این دسته بندی یکی از هزینه هایی که تقریبا اجتناب ناپذیر است شامل یادگیری در مورد ISO 9001،  هزینه زمان کارمند، هزینه های صدور گواهینامه و در نهایت  هزینه های نگهداری QMS می باشد.

سازمان صدور گواهینامه همچنین می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید چه شکاف و یا الزاماتی وجود دارند که هنوز برآورده نشده است. بنابراین می توانید با تغییر یا اجرای فرآیندها، هزینه رفع این شکاف ها را نیز تعیین نمائید.

مراحل یک شرکت برای دریافت گواهینامه ISO 9001

1.ممیزی داخلی 

ممیزی داخلی برای بررسی فرآیندهای QMS در نظر گرفته شده است. هدف از اجرای این مرحله اینست که اطمینان حاصل شود که سوابق برای تأیید انطباق فرآیندها و یافتن مشکلات و نقاط ضعف پنهان است.

 2.بررسی مدیریت:

یک بررسی رسمی توسط مدیریت شما برای ارزیابی حقایق مرتبط در مورد فرآیندهای سیستم مدیریت به منظور اتخاذ تصمیمات مناسب و تخصیص منابع، از مراحل یک شرکت برای دریافت گواهینامه ISO 9001 می باشد.

3. اقدامات اصلاحی
پس از بررسی ممیزی داخلی و مدیریت، باید علت اصلی مشکلات شناسایی شده را اصلاح کنید و نحوه حل آنها را مستند کنید. فرآیند صدور گواهینامه شرکت به دو مرحله تقسیم می شود:

مرحله اول (بررسی اسناد) 

 ممیزان سازمان صدور گواهینامه انتخابی شما بررسی خواهند کرد که اسناد شما با الزامات ISO 9001 مطابقت دارد.

مرحله دو (ممیزی اصلی)

  ممیزان نهاد گواهینامه با بررسی اسناد، سوابق و رویه‌های شرکت بررسی می‌کنند که آیا فعالیت‌های واقعی شما با ISO 9001 و مستندات شما مطابقت دارد یا خیر.

برای اینکه شرکتی بخواهد گواهینامه QMS دریافت کند، ابتدا باید مراحل پیاده سازی را به پایان برساند. در نهایت پس از اتمام همه مستندات و اجرای فرآیندهای خود، سازمان مربوطه نیز باید این مراحل را برای اطمینان از صدور گواهینامه موفق انجام دهد.

 

طاها مدیران چگونه می تواند کمک کند؟

طاها مدیران با تجربه فراوان در زمینه مشاوره دریافت گواهینامه های معتبر سیستم های مدیریت، برای مشارکت با شما در جهت برآوردن نیازهایتان آمادگی کامل دارد.

طاها مدیران از طیف گسترده ای از کمیته های صنعت و تیم های نگارش استاندارد آگاهی دارد و به شما کمک می کند تا نسبت به تغییرات صنعت اطلاعات کافی کسب کنید.

 پرسنل مجرب ما در طاها مدیران متعهد به اطمینان از آگاهی شما در مورد تغییر در استراتژی صنعت، مقررات و الزامات استاندارد که ممکن است بر رویکرد سیستم مدیریتتان تأثیر بگذارد، هستند.

مراحل صدور گواهینامه با طاها مدیران:

مرحله اول
فرم شناخت طاها مدیران را تکمیل کنید تا بتوانیم شرکت و نیازهای شما را درک کنیم. این کار را می توانید با تکمیل فرم درخواست رسمی آنلاین انجام دهید. ما از این اطلاعات برای تعریف دقیق دامنه ارزیابی شما استفاده خواهیم کرد.
مرحله دوم
هنگامی که درخواست شما را مشاهده کرده ایم، با شما تماس خواهیم گرفت و متناسب با نوع درخواست شما اطلاعات لازم را برای شروع همکاری به شما خواهیم داد. زمانی که سازمان شما شرایط لازم برای دریافت گواهینامه را داشت، همکاران ما حسابرسی اولیه صدور گواهینامه را تشکیل می دهند. توجه داشته باشید همکاران ما در روز ممیزی در کنار شما خواهند بود و از مجموعه شما دفاع میکنند.
مرحله سوم
پس از یک ممیزی موفق، گواهینامه استاندارد مورد نیاز صادر می شود. گواهینامه به مدت سه سال معتبر است و از طریق یک برنامه ممیزی نظارت سالانه و یک ممیزی مجدد برای تایید صلاحیت سه ساله حفظ می شود.

چگونه می توانیم گواهینامه فردی ISO 9001 را دریافت کنیم؟

برای اینکه یک فرد گواهینامه ISO را دریافت کند، باید آموزش مناسب ISO 9001 را گذرانده و آزمون گواهینامه ایزو قابل اجرا همراه با آن را گذرانده باشد.

مزایای گواهینامه ISO 9001

مزایای ISO 9001 قابل اغراق نیست. شرکت‌های بزرگ و کوچک از این استاندارد برای تضمین صرفه‌جویی در هزینه و درآمد اضافی استفاده کرده‌اند. در اینجا فقط تعدادی از این مزایا ذکر شده است:

تصویر و اعتبار خود را بهبود بخشید

  هنگامی که مشتریان می بینند که شما توسط یک نهاد صدور گواهینامه معتبر تایید شده اید، متوجه می شوند که شما سیستمی را پیاده سازی کرده اید که به برآورده کردن نیازهای مشتری و بهبود آن تمرکز دارد. این امر باعث افزایش اعتماد مشتری به مجموعه موردنظر می شود که قادر به انجام تمام وعده های خود هستند. تمام این موارد در بهبود عملکرد شما تاثیر بسزایی دارد.

بهبود رضایت مشتری

  یکی از اصول کلیدی سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001  تمرکز بر بهبود رضایت مشتری از طریق شناسایی و برآوردن نیازهای آنها می باشد. زیرا با بهبود رضایت، کسب و کار مشتریان نیز بهبود می یابد.

فرآیندهای کاملاً یکپارچه

  با استفاده از رویکرد فرآیند ISO 9001، شما نه تنها به فرآیندهای فردی در سازمان خود نگاه می کنید، بلکه به تعاملات آن فرآیندها نیز نگاه می کنید. با انجام این کار، می توانید به راحتی مناطقی را برای بهبود و صرفه جویی منابع در سازمان خود پیدا کنید.

از تصمیم گیری مبتنی بر شواهد استفاده کنید

 

  اطمینان از تصمیم گیری شما بر اساس شواهد خوب، کلید موفقیت( QMS ) سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001  است. با اطمینان از اینکه تصمیمات شما مبتنی بر شواهد خوب است، می توانید منابع را به بهترین نحو هدف قرار دهید تا مشکلات را اصلاح کنید و کارایی و اثربخشی سازمانی خود را بهبود بخشید.

کارکنان خود را درگیر کنید

  با تمرکز نیروی کار خود نه تنها بر مدیریت، بلکه در بهبود فرآیندها، آنها بیشتر درگیر نتیجه در سازمان خواهند شد.

فرهنگ بهبود مستمر را ایجاد کنید

  با بهبود مستمر به عنوان خروجی اصلی QMS، می توانید به دستاوردهای فزاینده ای در صرفه جویی در زمان، پول و سایر منابع دست یابید. با تبدیل این فرهنگ به شرکت خود، می توانید نیروی کار خود را بر روی بهبود فرآیندهایی متمرکز کنید که مستقیماً مسئول آن هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از فرایند اخذ گواهی نامه ها، استعلام قیمت و هر گونه سوالی دیگر اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

scc

SCC (گواهی ایمنی کارفرمایان و کارکنان)

publish
iso-4435-لوله-های-پلاستیکی

ISO 4435:2003 برای لوله های UPVC

publish
pas-32-روش-های-تست-اسانسور-قبل-راه-اندازی

PAS 32: 1999 مشخصات و خصوصیات روش های تست و بازرسی بالابر قبل از راه اندازی

publish
BS-EN-12159-بالابر-های-ساختمانی

BS EN 12159: 2012 برای بالابرهای ساختمانی انتقال افراد و مواد

publish
iso-22201-ایمنی-اسانسور

ISO 22201:2017 استاندارد بین المللی سیستم ایمنی آسانسور و بالابر

publish
IEC 61386 استاندارد بین المللی لوله محافظ برق

IEC 61386 استاندارد بین‌المللی لوله های محافظ هادی برق

publish