مشهد- بلوار وکیل آباد- بین وکیل آباد 24و 26 09159050588 tahamodiran.co@gmail.com

جدیدترین مطالب

به خوانواده طاها مدیران بپیوندید

ISO 9001

استاندارد بین المللی سیستم مدیریت کیفیت

ISO 9001 چیست؟

ISO 9001 استاندارد شناخته شده بین المللی برای (سیستم های مدیریت کیفیت (QMS است. این استاندارد با صدور بیش از یک میلیون گواهینامه برای سازمان های صدها کشور جهان، بیشترین استفاده را در بین گواهینامه های استاندارد مدیریت کیفیت دارد. ایزو 9001 رویکردی عاقلانه و مسالمت آمیز با ارائه چارچوب و مجموعه ای از اصول، در مدیریت سازمان شما برای جلب رضایت مستمر مشتریان و سایر ذینفعان ایجاد می کند. به زبان ساده، گواهینامه ISO 9001 زمینه را برای فرایندهای موثر و افراد تاثیر گذار فراهم می کند تا محصولات و خدمات عالی را ارائه دهند.
نکته مهم در هر کسب و کار موفق، کنترل قوی کیفیت است. اگر می خواهید فعالیت های شما رونق بگیرند، مشتریان شما باید اطمینان داشته باشند که کالاها یا خدماتی که ارائه می دهید استانداردهای مورد نیاز را برآورده می کنند. ایزو 9001 یک روش سریع و آسان برای مصرف کنندگان برای بررسی این است که آیا سازمان مد نظرشان، وقت و تلاشی صرف کرده است که اطمینان پیدا کند از این که کالا و خدمات خود را به بهترین شکل ممکن ارائه دهد.

این استاندارد از ساختار مشترک ارائه شده توسط ضمیمه SL پیروی می کند. ایزو 9001:2015 با سایر سیستم های مدیریتی مانند ISO 14001 سازگارتر است و این امر یکپارچه سازی سیستم های مدیریتی را موثرتر و كارآمدتر می کند.

ISO 9001

 

ضمیمه SL ساختاری سطح بالا برای استانداردهای مدرن ISO است. ISO از طریق این ساختار جدید، سازگاری بین استانداردهای مختلف سیستم مدیریت ایجاد می کند .هنگام تلفیق چند استاندارد با یکدیگر، این ساختار به نوبه خود، امکان پیاده سازی ساده تررا فراهم می کند و رعایت قوانین آن استانداردها را برای سازمان ها و کارکنان آنها آسان تر می شود.

دریافت گواهینامه ISO 9001به شما کمک می کند تا موارد زیر حاصل شود:

 • رضایت مشتری؛
 • بهبود فرایندها؛
 • بهبود محصول؛
 • کارایی عملیاتی؛
 • حسابرسی داخلی؛
 • مدیریت ریسک؛
 • آموزش و تعیین
 • صلاحیت؛
 • برند شناخته شده و اعتبار؛

یکی از مزایای گواهینامه ISO 9001 این است که این استاندارد دارای یک چارچوب انعطاف پذیر است. دریافت گواهینامه تایید می کند که یک کسب و کار استانداردهای سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 را برآورده می کند. همچنین بر این که سازمان بهترین روش ها را برای تولید محصول و یا ارائه خدمات خود طراحی کرده است، تاکید دارد تا مشتریان از کیفیت بالای آنها اطمینان پیدا کنند.

ISO 9001 یک استاندارد بین المللی را برای شرکت هایی که به دنبال روش های پاسخگویی عالی هستند و یا می خواهند فراتر از معیارهای کنترل کیفیت بروند، تعیین می کند. در کنار این به مشتریان کمک می کند بین شرکت ها تفاوت قائل شوند و به آنها فرصت میدهد هنگام انتخاب یک فروشنده، بهترین را انتخاب کنند. این کار را با شناسایی بهترین روش ها برای هر صنعت، استاندارد سازی این روش ها و لزوم پایبندی به این روش ها انجام می دهد.

 

مزایای صدور گواهینامه ISO 9001

 • رضایت مشتری: برآورده کردن نیازهای مشتری به طور مداوم با ارائه محصول و خدمات عالی و قابل اعتماد؛
 • کاهش هزینه های عملیاتی: به وسیله بهبود مستمر فرآیندها و بهره وری عملیاتی و صرفه جویی در هزینه ها؛
 • بهبود روابط ذینفعان: بهبود درک سازمان نسبت به کارکنان، مشتریان و تامین کنندگان؛
 • الزامات قانونی: درک تأثیر الزامات قانونی بر سازمان و مشتریان سازمان؛
 • بهبود مدیریت ریسک: سازگاری و قابلیت ردیابی بیشتر محصولات و خدمات و در نتیجه آسان تر شدن رویه ها و رفع مشکلات؛
 • اثبات اعتبار تجاری: کسب اعتبار در نتیجه تایید سازمان توسط یک نهاد جهانی به رسمیت شناخته شده؛
  توانایی بیشتر در برنده شدن در تجارت؛

داشتن گواهینامه ایزو 9001 یک مزیت عالی برای شما در برنده شدن شما در مزایده ها می باشد.

چرا گواهینامه ISO 9001 را دریافت کنیم؟

ساختار ضمیمه SL زبان مشترکی را بین سیستم های مدیریت ISO فراهم می کند که مسیر دستیابی به گواهینامه های مربوط به انطباق را ساده می کند.
تمرکز بر ریسک، زمینه های نگرانی را از قبل مشخص می کند و به شما امکان می دهد منابع را در جایی که بیشترین نیاز به آنها وجود دارد اختصاص دهید.
نیاز به مدیریت، مدیریت سطح بالا را درگیر می کند و تضمین کیفیت را با اهداف کلی کسب و کار منطبق می کند.
مولفه های ارزیابی عملکرد و خودگردانی می توانند نوآوری را تقویت کرده و ارزش بیشتری را برای ذینفعان به ارمغان آورند.
تأکید بر زمینه سازمان از منظر تصویر کلان به مدیریت کیفیت نگاه می کند.

گواهینامه ISO 9001 برای چه سازمانی مناسب است؟

هر سازمانی می تواند از گواهینامه ISO 9001 بهره مند شود زیرا الزامات آن توسط اصول مدیریت جهانی پشتیبانی می شوند و عبارتند از:

مشتری مداری؛
رهبری؛
تعامل صحیح با مردم؛
رویکرد فرایند؛
بهبود؛
تصمیم گیری مبتنی بر شواهد؛
مدیریت روابط؛

تمرکز بر ریسک، زمینه های نگرانی را از قبل مشخص می کند و به شما امکان می دهد منابع را در جایی که بیشترین نیاز به آنها وجود دارد اختصاص دهید.

نیاز به مدیریت، مدیریت سطح بالا را درگیر می کند و تضمین کیفیت را با اهداف کلی کسب و کار منطبق می کند.

مولفه های ارزیابی عملکرد و خودگردانی می توانند نوآوری را تقویت کرده و ارزش بیشتری را برای ذینفعان به ارمغان آورند.

تأکید بر زمینه سازمان از منظر تصویر کلان به مدیریت کیفیت نگاه می کند.

مراحل صدور گواهینامه:

مرحله اول
فرم شناخت طاها مدیران را تکمیل کنید تا بتوانیم شرکت و نیازهای شما را درک کنیم. این کار را می توانید با تکمیل فرم درخواست رسمی آنلاین انجام دهید. ما از این اطلاعات برای تعریف دقیق دامنه ارزیابی شما استفاده خواهیم کرد.
مرحله دوم
هنگامی که درخواست شما را مشاهده کرده ایم، با شما تماس خواهیم گرفت و متناسب با نوع درخواست شما اطلاعات لازم را برای شروع همکاری به شما خواهیم داد. زمانی که سازمان شما شرایط لازم برای دریافت گواهینامه را داشت، همکاران ما حسابرسی اولیه صدور گواهینامه را تشکیل می دهند. توجه داشته باشید همکاران ما در روز ممیزی در کنار شما خواهند بود و از مجموعه شما دفاع میکنند.
مرحله سوم
پس از یک ممیزی موفق، گواهینامه استاندارد مورد نیاز صادر می شود. گواهینامه به مدت سه سال معتبر است و از طریق یک برنامه ممیزی نظارت سالانه و یک ممیزی مجدد برای تایید صلاحیت سه ساله حفظ می شود.

مقالات ISO 9001:

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

جهت کسب اطلاعات بیشتر از فرایند اخذ گواهی نامه ها، استعلام قیمت و هر گونه سوالی دیگر اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.