ISO 270001 سیستم مدیریت امنیت اطلاعات

مشاوره و پیاده سازی ISO 27001

ISO 27001: 2013 استاندارد بین المللی سیستم های مدیریت امنیت اطلاعات است.

ایزو ISO 27001: 2013  استاندارد بین المللی است که چارچوبی را برای (سیستم های مدیریت امنیت اطلاعات)  ISMS در سازمان شما برای محرمانه بودن، یکپارچگی و در دسترس بودن اطلاعات و همچنین انطباق قانونی فراهم می کند. گواهینامه ISO 27001 برای محافظت از حیاتی ترین دارایی های شما مانند اطلاعات کارمندان و مشتری ها، تصویر برند و سایر اطلاعات خصوصی ضروری است. استاندارد   ISO27001: 2013 شامل یک رویکرد مبتنی بر فرایند برای شروع، پیاده سازی، بهره برداری و نگهداری ISMS شماست.

اجرای ISO 27001 پاسخی ایده آل به مشتری و الزامات قانونی مانند GDPR و تهدیدات احتمالی امنیتی از جمله: جرایم اینترنتی، نقض داده های شخصی، تخریب، تروریسم، آتش سوزی، آسیب، سو استفاده، سرقت و حملات ویروسی است.

  GDPR مخفف General Data Protection Regulation  به معنی مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا است.

در سال ۲۰۱۹، حدود ۳۲ درصد از مشاغل در ۱۲ ماه گذشته نقض ایمنی یا حملات امنیت سایبری را شناسایی کرده اند. استاندارد ISO 27001  با سایر استانداردهای سیستم های مدیریتی مانند ISO 9001 نیز سازگار است و از نظر فناوری و فروشنده خنثی است و این بدان معناست که کاملاً مستقل از هر سیستم عامل IT است. به این ترتیب، کلیه اعضای شرکت باید در مورد معنی استاندارد و نحوه اعمال آن در کل سازمان آموزش ببینند.

دستیابی به گواهینامه معتبر ISO 27001 نشان می دهد که شرکت شما متعهد به پیروی از بهترین اقدامات امنیت اطلاعات است. علاوه بر این، گواهینامه ISO 27001 یک ارزیابی تخصصی از اینکه آیا اطلاعات سازمان شما به اندازه کافی محافظت می شوند، به شما ارائه می دهد.

 دوره آموزشی سرممیزی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISO 27001 (به همراه گواهینامه):

 این دوره فشرده چهار روزه شرکت کنندگان را قادر می سازد تا تخصص مورد نیاز برای ممیزی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) را توسعه دهند و با بکارگیری اصول، رویه ها و تکنیک های حسابرسی شناخته شده، تیمی از حسابرسان را مدیریت کنند.

مزایای ISO 27001

  • رضایت مشتری:

به مشتریان اطمینان دهید که اطلاعات کاری و اطلاعات شخصی آنها محفوظ است و خط مشی رازداری همیشه در سازمان شما حفظ می شود.

  • تداوم تجارت:

با مدیریت ریسک، انطباق قانونی و هوشیاری از مسائل و نگرانی های امنیتی، از هدر رفتن زمان خودداری کنید.

  • الزامات قانونی:

از چگونگی تاثیر الزامات قانونی بر سازمان و مشتریان خود در رابطه با مواجهه با جرائم و کاهش پیگردهای قانونی آگاهی پیدا کنید.

  • بهبود مدیریت ریسک:

اطمینان حاصل کنید که سوابق مشتری، اطلاعات مالی و مالکیت معنوی از طریق یک چارچوب سیستماتیک در برابر ضرر، سرقت و آسیب محافظت می شوند.

  • اثبات اعتبار تجاری:

تأیید سازمان از طرف استاندارد صنعت جهانی به رسمیت شناخته شده، گویای اعتبار بالای آن است.

  • امکان بیشتر برنده شدن در تجارت:

داشتن گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ یک مزیت عالی برای شما در برنده شدن شما در مزایده ها می باشد.

  • کسب شهرت به عنوان یک تامین کننده معتبر و شناخته شده:

صدور گواهینامه شناخته شده در سطح بین المللی و مورد تایید در سراسر زنجیره های تأمین صنعت و برآورده کردن معیارهای تأمین کنندگان، باعث ایجاد محبوبیت و در نتیجه شناخت بیشتر سازمان شما می شود.

مراحل صدور گواهینامه:

مرحله اول

فرم شناخت طاها مدیران را تکمیل کنید تا بتوانیم شرکت و نیازهای شما را درک کنیم. این کار را می توانید با تکمیل فرم درخواست رسمی آنلاین انجام دهید. ما از این اطلاعات برای تعریف دقیق دامنه ارزیابی شما استفاده خواهیم کرد.

مرحله دوم

هنگامی که درخواست شما را مشاهده کرده ایم، با شما تماس خواهیم گرفت و متناسب با نوع درخواست شما اطلاعات لازم را برای شروع همکاری به شما خواهیم داد. زمانی که سازمان شما شرایط لازم برای دریافت گواهینامه را داشت، همکاران ما حسابرسی اولیه صدور گواهینامه را تشکیل می دهند. توجه داشته باشید همکاران ما در روز ممیزی در کنار شما خواهند بود و از مجموعه شما دفاع میکنند.

مرحله سوم

پس از یک ممیزی موفق، گواهینامه استاندارد مورد نیاز صادر می شود. گواهینامه به مدت سه سال معتبر است و از طریق یک برنامه ممیزی نظارت سالانه و یک ممیزی مجدد برای تایید صلاحیت سه ساله حفظ می شود.

مقالات ISO 27001: