مشهد- بلوار وکیل آباد- بین وکیل آباد 24و 26 09159050588 tahamodiran.co@gmail.com

HSE-MS

مشاوره و پیاده سازی استاندارد hse-ms

HSE-MS سیستم مدیریت ایمنی و مدیریت ایمنی و محیط زیست چیست؟

یکی از روش های مهم برای پیشگیری و یا کاهش حوادث شغلی و عواقب ناخوشایند آنها، شناسایی خطرات و به دنبال آن ارزیابی دقیق ریسک است. ایجاد یک استراتژی مدیریتی مناسب به منظور کاهش یا حتی حذف مولفله های خطر برای دستیابی به هدف، به یک تکنیک مناسب نیاز دارد که بتواند خطرات موجود را دقیق تر و مطمئن تر ارزیابی کند. HSE-MS  یکی از سیستم های مدیریتی است که در راستای رسیدن به این مهم تنظیم شده است.

HSE-MS  Health, Safety and Environment Management System) سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست) اصولی را تعریف می کند که سازمان ها بر طبق این اصول، توجه به بهداشت، ایمنی و محیط زیست را محور فعالیت های خود قرار می دهند.

 مدل سیستم مدیریت HSE شامل هشت مولفه مرتبط با یکدیگر است و سازمان باید شواهد انطباق با این سیستم را ارائه دهد:

 

تعهد و پاسخگویی رهبری؛
سیاست ها و اهداف؛
سازمان و منابع؛
پیمانکار و مدیریت تامین کننده؛
مدیریت ریسک؛
فرایندهای کسب و کار؛
نظارت و بهبود عملکرد؛
حسابرسی و بررسی ها؛

 

دریافت این گواهینامه به شما در موارد زیر کمک می کند:

تعریف شاخص های عمکرد مناسب سازمان، به واسطه ارزیابی های عملکرد؛
کنترل بیماری، خطرات آتش سوزی و آلودگی هوا؛
ایمنی؛
کنترل خطر؛
تعریف رویه و رویکرد.

مشاوره و پیاده سازی HSE-MS

صدور گواهینامه چه مزایایی برای سازمان شما دارد؟

 • بهبود مدیریت:

اتخاذ یک رویکرد سیستماتیک در مدیریت، مدیریت تجارت شما را آسان تر و موثرتر می کند.

 • بهبود رویه و روش:

با پیاده سازی این استاندارد شما بهترین روش برای کنترل هر فعالیت کلیدی را دنبال می کنید و اطمینان حاصل می کنید که همه افراد همیشه از یک رویکرد مشترک استفاده می کنند.

 • کاهش خطرات :

با پیاده سازی اصول ایمنی در محیط سازمان خطرات را کاهش داده و حتی می توانید وقوع حوادث را به صفر برسانید.

 • بهبود عملکرد ایمنی و بهداشتی توسط تجارت شما:

مورد توجه قرار دادن اصول ایمنی و بهداشتی، هزینه های مرتبط با تصادفات و حوادث را کاهش می دهد.

 • کاهش هزینه ها با کسب آگاهی از الزامات قانونی:

آگاهی از الزامات قانونی احتمال ارتکاب جرم را کاهش می دهد. در صورت مدیریت مناسب، تجارت را طوری تنظیم کنید که در حد امکان پایبند به قوانین باشید و متحمل پرداخت جرائم نشوید.

 • بهبود روحیه کارمندان و بهبود روابط:

اگر کارمندان سازمانتان دریابند که شما به طور جدی از سلامتی و ایمنی آنها مراقبت می کنید، روابط و روحیه شان بهتر می شود و در پی آن عموم مردم پی می برند که شما نسبت به کارمندان خود احساس مسئولیت می کنید. این امر باعث بهبود تصویر شما و کمک به ایجاد روابط عمومی مثبت برای تجارت شما می شود.

 • ایجاد اعتماد به سازمان و کاهش هزینه های کل با بهبود کارایی شغلتان:
  شما می توانید به شرکت های بیمه خود ثابت کنید که به طور موثر خطر را کنترل می کنید، این ممکن است به کاهش حق بیمه شما کمک کند.
  اگر بتوانید نشان دهید که کسب و کار شما به خوبی مدیریت شده است، بانک ها و سرمایه گذاران تمایل بیشتری برای تأمین مالی کار شما دارند. شرکای تجاری به تجارت شما اعتماد بیشتری دارند. و همچنین شرکت های بزرگتر و آژانس های دولتی بیشتر تمایل دارند از مشاغلی خرید کنند که بتوانند سیستم های مدیریتی موثری نشان دهند.

اگر بتوانید مطابق با استانداردهای مدیریتی شناخته شده مانند استانداردهای بهداشت و ایمنی باشید، اطمینان به سیستم های مدیریتی شما افزایش می یابد.

آیا این گواهینامه برای سازمان شما مناسب است؟

این استاندارد برای تمامی سازمان ها در هر اندازه و هر موقعیت جغرافیایی مناسب است و با توجه به رویکرد این سیستم که اصول ایمنی و سلامت و همچنین محیط  زیست را در بر می گیرد برای تمامی سازمان هایی که این اصول را سرلوحه کار خود قرار می دهند کارایی دارد.  

چرا سیستمHSE- MS را پیاده سازی کنیم؟

استقرار سیستم مدیریت HSE در صنایع به عنوان یک عامل مهم مدیریتی که نیازهای بهداشت، ایمنی، محیط زیست و توسعه پایدار را برآورده می کند، نقش مهمی دارد. امروزه،HSE – MS  به دلیل ملاحظات مربوط به اقتصاد، توسعه پایدار، جامعه و بوم شناسی به عنوان یک سیستم حیاتی در زمینه های شغلی شناخته می شود. نقش مهم سیستم مدیریت HSE در استانداردهای مرتبط برای حذف و یا کاهش خطرات، ناهنجاری ها، حوادث و پیامدهای نامطلوب کاملاً انکار ناپذیر است.

یک سیستم مدیریت ایمنی شما را قادر می سازد تا بهتر مقررات و سایر الزامات را رعایت کنید، همچنین به شما کمک می کند تا آسیب ها و بیماری های شغلی (یا هر دو) را به حداقل برسانید و به شما در کاهش هزینه های کسب و کارتان کمک خواهد کرد.

کارکنان در یک محیط امن از کرآیی بیشتری برخوردار هستند و بهتر است کارکنان خود را برای مدیریت ایمنیشان با خود شریک کنید، به این ترتیب نه تنها خود آنها، بلکه همکارانشان نیز مسئولیت بیشتری نسبت به ایمنی دارند. کارکنان وظیفه شناس تر، بهره وری بیشتری دارند و همچین کمتر غیبت می کنند. محل کار ایمن دارای کارآیی و بهره وری بالاتری است. همچنین به بهبود انطباق با مقررات، عملکرد بهتر کارکنان و کاهش هزینه های ناشی از آسیب ها و بیماری ها کمک می کند.

مراحل صدور گواهینامه:

مرحله اول
فرم شناخت طاها مدیران را تکمیل کنید تا بتوانیم شرکت و نیازهای شما را درک کنیم. این کار را می توانید با تکمیل فرم درخواست رسمی آنلاین انجام دهید. ما از این اطلاعات برای تعریف دقیق دامنه ارزیابی شما استفاده خواهیم کرد.
مرحله دوم
هنگامی که درخواست شما را مشاهده کرده ایم، با شما تماس خواهیم گرفت و متناسب با نوع درخواست شما اطلاعات لازم را برای شروع همکاری به شما خواهیم داد. زمانی که سازمان شما شرایط لازم برای دریافت گواهینامه را داشت، همکاران ما حسابرسی اولیه صدور گواهینامه را تشکیل می دهند. توجه داشته باشید همکاران ما در روز ممیزی در کنار شما خواهند بود و از مجموعه شما دفاع میکنند.
مرحله سوم
پس از یک ممیزی موفق، گواهینامه استاندارد مورد نیاز صادر می شود. گواهینامه به مدت سه سال معتبر است و از طریق یک برنامه ممیزی نظارت سالانه و یک ممیزی مجدد برای تایید صلاحیت سه ساله حفظ می شود.

مقالات HSE_MS:

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

جهت کسب اطلاعات بیشتر از فرایند اخذ گواهی نامه ها، استعلام قیمت و هر گونه سوالی دیگر اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.