اخذ ایزو – دریافت گواهینامه ایزو و مراحل صدور – گواهینامه ایزو

ما تمام اطلاعات مورد نیاز را از شما دریافت میکنیم.
مرحله-اول-اخذ-ایزو
از شما می خواهیم مدارک لازم را ارائه دهید.
مرحله-دوم-اخذ-ایزو
ما تا زمانی که گواهی ایزو را دریافت کنید، شما را در این فرآیند راهنمایی می کنیم.
مرحله-سوم-اخذ-ایزو
مرحله-اول-اخذ-ایزو

ما تمام اطلاعات مورد نیاز را از شما دریافت میکنیم

مرحله-دوم-اخذ-ایزو

از شما می خواهیم مدارک لازم را ارائه دهید

مرحله-سوم-اخذ-ایزو

ما تا زمانی که گواهی ایزو را دریافت کنید
شما را در این فرآیند راهنمایی می کنیم

ایزو چیست؟

سازمان بین المللی استاندارد (ISO) یک نهاد بین المللی است که دستورالعمل هایی را برای شرکت ها از نظر کیفیت، سلامت و عملکرد ارائه می دهد. اخذ ایزو شهرت خدمات یا محصول شما را افزایش می دهد. گواهینامه های ISO انواع مختلفی دارند مانند ISO 9001 ، ISO 14001، ISO 5001  و غیره.

گواهینامه ISO 9000 برای بهبود کیفیت و اعتبار مورد توجه بسیاری از شرکت ها است. برای برآوردن نیازهای نظارتی و رضایت مشتری، شرکت ها به ISO 9001:2015، ISO 10002:2018 و ISO 10004:2018 مراجعه می کنند.

طاها مدیران عصر ماندگار به کسب و کارها در انواع گواهینامه ISO کمک می کند. برخی از گواهینامه هایی که ما با آنها سروکار داریم عبارتند از:

 • ISO 9001: 2015
 • ISO 14001: 2015
 • ISO 45001: 2018
 • ISO 22000: 2005
 • ISO 50001: 2011
 • ISO 27001: 2007
 • IATF 16949: 2016

هزینه اخذ ایزو چقدر است؟

هزینه های توسعه و ثبت یک سیستم مدیریت رسمی بسته به اندازه و پیچیدگی سازمان و فرآیندهای داخلی شما متفاوت است.

 1.  هزینه های توسعه، یعنی زمان صرف شده برای مستندسازی و پیاده سازی سیستم وجود دارد.
 2.  آموزش کارکنان برای تهیه اسناد و مدارک لازم و برنامه ریزی و اجرای ممیزی های داخلی موثر هزینه هایی دارد.
 3.  هزینه ثبت نام که شامل انجام ممیزی و ثبت سیستم مدیریت می باشد وجود دارد. هزینه بستگی به تعداد مکان ها، محدوده کار، تعداد شیفت ها و غیره دارد.

شما می توانید با استفاده از یک مشاور خارجی این هزینه ها را کاهش دهید، به خصوص که این امر خطر شروع مسیر اشتباه یا از دست دادن الزامات حیاتی استاندارد را کاهش می دهد.

به‌عنوان یک دستورالعمل کلی، فرآیند اخذ ایزو معمولاً از زمان شروع تا ثبت‌نام ۸ تا ۱۸ ماه طول می‌کشد که میانگین آن ۱۲ ماه است.

پیش نیازهای دریافت ایزو

قبل از دریافت گواهینامه ISO ، جنبه های زیر باید در نظر گرفته شود:

اولین مرحله دریافت گواهینامه ISO 9001 مناسب است که به نفع یک تجارت است.

مرحله دوم یافتن بهترین ثبت کننده ISO است که دارای گواهینامه ایزو باشد.شرکت ثبت کننده ایزو می تواند دارای گواهینامه IAF و غیر IAF باشد. IAF مخفف  International Accreditation Forum  است. اعتبار IAF فقط اعتبار بیشتری را به گواهی اضافه می کند و عدم وجود اعتبار IAF بر قانونی بودن گواهینامه تأثیر نمی گذارد. این آژانس های شخص ثالث هستند که شرکت را از طرف ISO آزمایش می کنند و ارزش آن را قضاوت می کنند.

در طاها مدیران، ما کارهای اساسی را انجام می دهیم و به یافتن ثبت کننده ISO عالی و گواهینامه دقیق مورد نیاز یک شرکت کمک می کنیم.

انطباق با استاندارد های بین المللی

یکی از مزایای داشتن گواهینامه ایزو برای کسب و کار ها این است که به آن ها امکان مطابقت با استانداردهای بین المللی در تمامی زمینه ها میدهد. درواقع افراد با داشتن این مدرک در تمام زمینه ها مانند ایمنی، سلامت، تامین امنیت و از نظر فیزیکی، به استاندارد های بین المللی که در سراسر دنیا مورد تایید واقع شده است، می رسند و خود را به این معیار ها نزدیک می کنند. بنابراین شما در هر زمینه ای شروع به کسب و کار کنید؛ با اخذ ایزو می توانید از همه لحاظ به معیار های جهانی نزدیک شوید.

رضایت مشتریان

یکی از بهترین مزایای دریافت گواهینامه ایزو ایجاد احساس رضایت در مشتریان است. زیراکه شما به استاندارد های جهانی نزدیک می شوید و در نتیجه کیفیت، کارایی و عملکردتان بسیار بهتر از قبل می شود. مشتریان نیز متوجه این تغییرات شده و بیش از پیش احساس رضایت می کنند. پس از دریافت ایزو شما می توانید مشتریان وفادار و ثابت را به سمت خود جذب کنید و در نتیجه کسب و کار خود را رونق دهید.

شکل گیری فرصت های جدید

اخذ گواهینامه ایزو، فرصت های بیشماری پیش روی شما قرار میدهد. مهم نیست در چه زمینه ای فعالیت می کنید، پس از دریافت این گواهینامه فرصت های جدید و فوق العاده ای برای شما فراهم می شود. در واقع نزدیک شدن به استاندارد ها، خود فرصت ها و موقعیت های جدیدی پیش روی شما قرار می دهد.

بهبود مستمر

پس از دریافت استاندارد های ایزو به صورت دوره ای ممیزی های خارجی شما توسط مشاوران خارجی انجام می شود. این ارزیابی ها موقعیت خوبی است تا بتوانید مشکلات سازمان خود را پیدا کنید و با حل انها مرتب خود را بهبود دهید.

دریافت ایزو برای شرکت ها مزیت های بسیاری به همراه دارد و همین عامل نیز باعث شده بسیاری از شرکت ها به دنبال دریافت این گواهی ها باشند. اگر شما هم به فکر اخذ استاندارد بین المللی هستید، بهتر است تا با کارشناسان طاها مدیران عصرماندگار در تماس باشید.

مراحل اخذ ایزو را به صورت رو به رو می توان خلاصه نمود

اگر همه مراحل اخذ ایزو به درستی انجام شوند گواهینامه ایزو برای مجموعه شما صادر می شود؛ در غیر این صورت حسابرس اقدامات لازم برای قرارگیری در مسیر درست را به شما گوشزد می کند. پس از صدور گواهینامه ایزو، شرکت شما سالانه بازرسی خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که بهبود مستمر و مداوم انجام می شود و استانداردها حفظ می شوند. پس از اخذ گواهینامه ایزو معمولا این گواهی به مدت ۳ سال معتبر است و پس از بازرسی هرسال باید تمدید شود.

۱
۲
۳
۴
۵
۶
همه-مراحل-اخذ-ایزو-در-طاها-مدیران
۱

تکمیل فرم اطلاعات مربوطه توسط شرکت متقاضی

۲

بررسی فرم اطلاعات و ارسال لیست گواهینامه های ایزو مرتبط و پیشنهادی برای سازمان متقاضی

۳

انتخاب مرجع صدور گواهینامه ایزو مناسب و ارسال قرارداد همکاری مطابق با استانداردهای مرتبط

۴

طراحی الزامات و مستندات سیستم مدیریت کیفیت و تدوین راهکاری اجرایی برای مستقر کردن سیستم در نظر گرفته شده و تعیین مسئولیت کلیه اشخاص مسئول در سیستم به طور شفاف

۵

اعلام برنامه ممیزی و انجام پیش ممیزی برای بررسی میزان آمادگی سازمان متقاضی

۶

انجام ممیزی دومرحله ای و ثبت و صدور گواهینامه استاندارد

چرا طاها مدیران؟

در طاها مدیران، ما به شرکت‌ها توصیه می‌کنیم که گواهینامه ISO را دریافت کنند، زیرا استانداردهای بین‌المللی را در شرکت شما ایجاد می‌کند. تیم کارشناسان ما در هر مرحله از فرآیند صدور گواهینامه از شما پشتیبانی می کنند:

 • برنامه ریزی
 • طراحی
 • پیاده سازی
 • نظارت
 • کنترل کردن
 • بهبود

ما برای کمک به کسب و کارها برای رسیدن به هدف خود آماده هستیم تا به سادگی و با هزینه مناسب بتوانند سیستم مدیریت بی نقصی را در مجموعه خود پیاده سازی کنند.

استعلام هزینه و اخذ گواهینامه ایزو