گواهینامه استاندارد UL چیست و چرا مهم است؟

گواهینامه استاندارد UL چیست و چرا مهم است؟

اگر صاحب یک کسب و کار هستید، پس ایمنی کارمندان و مشتریان شما باید اولویت اول شما باشد. بسیار مهم است که تجهیزاتی که کارکنان و مشتریان شما به طور منظم با آنها سروکار دارند به درستی کار کنند و مهمتر از آن، به درستی ساخته و نصب شوند تا از خرابی و آسیب های ناخواسته جلوگیری شود. دقیقاً از کجا می دانید اسیبی وجود دارد یا خیر و چگونه می توانید مطمئن شوید؟ این پاسخ بسیار ساده تر از آن چیزی است که تصور کنید: شما فقط تجهیزات دارای گواهی UL را خریداری و نصب می کنید.

گواهینامه UL چیست؟

Underwriter Laboratories (UL) یکی از قدیمی ترین شرکت های صدور گواهینامه ایمنی در سراسر جهان است. آنها محصولات، تسهیلات، فرآیندها یا سیستم ها را بر اساس استانداردهای کل صنعت تأیید می کنند.

با انجام این کار، آنها بیش از بیست گواهینامه UL مختلف را برای طیف وسیعی از دسته‌ها صادر می‌کنند. برخی از علامت‌های UL مختص یک کشور هستند و در کشورهای دیگر استفاده نمی‌شوند.

خدمات فهرست شده UL به تولیدکنندگانی داده می شود که محصولاتی را تولید می کنند که مطابق با استانداردهای UL هستند و به سازنده مجوز می دهد محصولات را آزمایش کند و علامت UL را خودشان اعمال کنند.

سرویس شناخته شده UL برای محصولاتی که برای تولید محصول دیگر استفاده می شوند اعمال می شود، که نشان می دهد استفاده از آن در تولید بعدی بی خطر است و علامتی نیست که روی محصول نهایی دیده شود.

سرویس طبقه‌بندی UL را می‌توان توسط سازنده‌ای بر روی محصولات قرار داد که محصولاتی را مطابق با استانداردهای UL می‌سازد و برای اطمینان از کیفیت و دقت، پیگیر UL است.

(مدل EFQM چیست؟)

استاندارد های ایمنی محصول UL

چرا مهم است؟

دریافت گواهینامه UL مهم است زیرا نشان دهنده شایستگی تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات است. مصرف کنندگان می خواهند بدانند که شرکتی که برای نصب تجهیزات خود استخدام می کنند واجد شرایط انجام کار مناسب است و آنها زمان صرف می کنند تا مطمئن شوند که تمام محصولاتی که نصب می کنند تست شده و استانداردهای ایمنی را رعایت می کنند.

شما نه تنها نصب با کیفیت و خدمات مشتری درجه یک را دریافت خواهید کرد، بلکه با دانستن اینکه از شما محافظت شده و مطابق با مقررات ایمنی هستید، خیالتان راحت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.