ISO/TS 10839:2000 لوله ها و اتصالات پلی اتیلن برای تامین سوخت های گازی

ISO/TS 10839:2000 لوله ها و اتصالات پلی اتیلن برای تامین سوخت های گازی

ISO/TS 10839:2000 چیست؟

ISO / TS 10839 توسط کمیته فنی ISO / TC 138، لوله های پلاستیکی، اتصالات و سوپاپ ها برای انتقال مایعات،بخش فنی ۴، لوله های پلاستیکی و اتصالات برای تامین سوخت های گازی تهیه شد.

این استاندارد، نحوه عملکردی برای لوله های پلی اتیلن (PE) و اتصالات سیستم های خط لوله دفن شده در خارج از ساختمان ها ارائه می دهد و برای توزیع سوخت های گازی در محدوده دما -۲۰ تا + ۴۰ درجه سانتیگراد طراحی شده است و الزامات مربوط به درجه حرارت مناسب را ارائه می دهد .

این نحوه عملکرد خطوط اصلی و خدماتی را پوشش می دهد که اجزای آن با استفاده از تراشیدن و یا ماشینی آماده می شوند و دستورالعمل هایی را برای طراحی، ذخیره سازی، حمل و نقل، شرایط قرارگیری و کنترل کیفیت همجوشی از لوله های PE و اتصالات تا ۶۳۰ میلیمتر قطر خارجی، و همچنین تست مشترک بعدی، پشت سر هم، تست سیستم لوله، راه اندازی لوله ها و ازبین بردن آنها.

روشهای متحرک تحت پوشش این مشخصات فنی، اتصالات همجوشی حرارتی گرم (لب به لب، سوکت، و همجوشی زینتی)، اتصال الکتروفیوژن و اتصال مکانیکی است.

اتصالات-همجوشی-حرارتی-گرم

هیچ گونه اقدامات احتیاطی خاصی برای مناطقی که در معرض تاثیر معادن و زمین لرزه های غیر از اقدامات احتیاطی ذکر شده در این قانون عمل ضروری نیست، ضروری نیست.

مقررات موجود و جدید ملی بیش از این مشخصات فنی را مورد توجه قرار می دهد.(ایزو ISO 4427: 2019 برای لوله های آبرسانی)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.