ISO 4427: 2019

ISO 4427: 2019

ISO 4427:2019 چیست؟

سری استانداردهای ISO 4427 مجموعه ای از استانداردهای سیستمی است که الزامات سیستم لوله کشی و اجزای آن را در صورت ساخته شدن از پلی اتیلن (PE) مشخص می کند.

سیستم لوله کشی برای استفاده در برنامه های مدفون یا بالای زمین، برای انتقال آب برای مصارف انسانی، آب خام قبل از تصفیه، زهکشی و فاضلاب تحت فشار، سیستم های فاضلاب خلاء و آب برای اهداف دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به اثرات نامطلوب احتمالی بر کیفیت آب در نظر گرفته شده برای مصرف انسانی ناشی از محصولات تحت پوشش سری ISO 4427، این استاندارد اطلاعاتی در مورد محدودیت استفاده از محصولات ارائه نمی‌دهد.

ISO 4427:2019 توسط کمیته فنی ISO/TC 138، لوله های پلاستیکی، اتصالات و دریچه های حمل و نقل سیالات، کمیته فرعی ۲، لوله ها و اتصالات پلاستیکی برای تامین آب تهیه شده است.

این ویرایش در سال ۲۰۱۹ از نظر فنی بازنگری و جایگزین نسخه اول (ISO 4427:2007) شده است.

تغییرات اصلی نسبت به نسخه قبلی عبارتند از:

  • به روز رسانی منابع هنجاری.
  • سازگاری فنی با ISO 4437.

لیستی از تمام بخش‌های ISO 4427 را می توانید در وب سایت ISO پیدا کنید.

ISO-4427-scope

کاربرد‌های ISO 4427

ایزو ۴۴۲۷ جنبه های کلی ترکیبات پلی اتیلن (PE) را برای ساخت لوله های تحت فشار و اتصالات (لوله های اصلی و سرویس) برای کاربردهای درون یا بیرون زمین مشخص می کند که برای انتقال موارد زیر در نظر گرفته شده است:

  •  آب برای مصرف انسان
  • آب خام قبل از تصفیه
  • زهکشی و فاضلاب تحت فشار
  • سیستم های فاضلاب خلاء
  • آب برای مقاصد دیگر

در ارتباط با سایر بخش های ISO 4427، این سند برای لوله ها و اتصالات پلی اتیلن، اتصالات آنها و اتصالات با اجزای ساخته شده از پلی اتیلن و سایر مواد که برای استفاده در شرایط زیر در نظر گرفته شده است، قابل استفاده است:
الف) حداکثر فشار کاری مجاز (PFA) تا ۲۵ بار.
ب) دمای عملیاتی ۲۰ درجه سانتیگراد به عنوان دمای مرجع.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.