ISO 6305 استاندارد بین المللی اجزای راه آهن

ISO 6305 استاندارد بین المللی اجزای راه آهن

ISO 6305 درباره چیست؟

ISO ۶۳۰۵ شامل بخش‌های زیر است که تحت عنوان کلی اجزای راه‌آهن — الزامات تحویل فنی:
  • بخش ۱: صفحات فولادی پیچیده شده
  • بخش ۲: صفحات با پایه فولاد کربنی غیرآلیاژی
این بخش از ISO ۶۳۰۵ الزامات کیفی محصول و شرایط آزمایش پذیرش را برای صفحات پایه فولادی کربنی غیرآلیاژی پیچیده شده برای استفاده با ریل‌های راه‌آهن کف تخت مشخص می‌کند. این بخش از ISO ۶۳۰۵ الزامات کیفی محصول و شرایط آزمایش پذیرش برای تراورس‌های فولادی را مشخص می‌کند. وقتی قرار است محصولات از صفحات مسطح تولید شوند، ممکن است یک مشخصات جایگزین اما معادل بین خریدار و سازنده توافق شود.
iso-6305-part-4-استاندارد-اجزای-راه-اهن
  • بخش ۴: پیچ و مهره فولادی و پیچ و مهره با استحکام بالا برای صفحات بست
این بخش از ISO ۶۳۰۵ مشخصات مربوط به کیفیت محصول و شرایط پذیرش را برای مهره‌ها و پیچ‌های ساخته شده از فولاد و مهره‌ها و پیچ‌های با استحکام بالا برای صفحات بست‌ها تعریف می‌کند. درباره استاندارد بین المللی تخصصی صنعت راه‌آهن، IRIS بیشتر بدانید.

تاریخچه

استاندارد بین المللی ISO ۶۳۰۵ توسط کمیته فنی ISO/TC ۱۷، فولاد، ریل های راه‌آهن و بست های آنها تهیه شده است. بخش اول این استاندارد در سال ۱۹۸۱ ثبت شد. ولی پس از بررسی های سیستماتیک در سال ۲۰۰۲ پس گرفته شد. نسخه اول ایزو ۲-۶۳۰۵ (ISO ۶۳۰۵-۲:۱۹۸۳) از نظر ویرایشی بازبینی و در سال ۲۰۰۷ نسخه دوم جایگزین آن شد.
iso-6305-استاندارد-بین-المللی-اجزای-راه-آهن-و-الزامات-فنی
توسط نهادهای عضو کشورهای زیر تایید شده است: استرالیا، مجارستان، آفریقای جنوبی، جمهوری اتریش، هند، سوئد، بلژیک، ایران، سوئیس، کانادا، ژاپن، تانزانیا، مصر، کره، ترکیه، فرانسه، بریتانیا، آلمان، رومانی، روسیه هیچ نهاد عضوی با این سند مخالفت نکرد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.