اجرای ISO 50001 در صنعت فلزکاری

,
ISO-50001-in-the-metals-industry

صنعت فلزکاری بخشی است که کالاهای سرمایه ای، مواد، تولید سیستم ها و همه ابزارهایی که برای تأمین کلیه بخش ها مانند صنعت خودرو، تولید یا استخراج معادن مورد نیاز است، را شامل می شود.

صنعت انرژی شامل چه مواردی است؟

این صنعت شامل متخصصان مختلفی در زمینه های مختلف مانند جوشکار، ذوب و حتی اپراتورهای کنترل عددی است. بنابراین، از آنجا که یک صنعت کاملاً پیچیده است، نیازاست که کلیه پرسنلی که در این صنعت فعالیت می کنند از دقت بالایی برخوردار باشند.

صنعت انرژی ستون بخش های مختلفی است که برای ایجاد پویایی در فعالیت های متنوع اقتصادی به هم پیوسته اند، این بخش نه تنها در امور اقتصادی تأثیرگذار است، بلکه رشد پایدار را برای ساخت یک بخش استراتژیک تعریف می کند و به طور کلی درجه بلوغ آن، مرجع اندازه گیری توسعه صنعتی هر کشور است.

امروزه پیشرفته ترین کشورها در صنعت فلز کاری فعالیت دارند و میزان قابل توجهی شغل در این صنعت ایجاد شده است و همچنین تا حد زیادی به تولید ناخالص داخلی و ملی کشورها کمک می کند.

انرژی و ISO 50001:

در صنایع فلز برخی فرایندها نیاز به استفاده از انواع انرژی به روش های کاملاً خاص دارند، با این وجود، برق بیشترین منبع انرژی را به خود اختصاص می دهد. انرژی الکتریسیته نه تنها برای این صنعت بلکه برای انجام بیشتر کارهای زندگی روزمره به یک منبع فوق العاده مهم تبدیل شده است، اما واضح است که بهای برق، آب یا گاز طبیعی پایدار نیستند و بستگی به بسیاری از عوامل مانند وضعیت اقتصادی هر کشور که دائماً در حال تغییر است، دارند.

ایزو ۵۰۰۰۱ چیست؟

استاندارد ISO 50001 سیستم مدیریت انرژی است که می تواند راه حل چندین سوال مطرح در صنعت و صرفه جویی در انرژی باشد. در این استاندارد، جنبه های مختلفی از جمله برنامه ریزی استراتژیک، کنترل مصرف انرژی و تنظیماتی برای کاهش هزینه دخیل است.

استاندارد ISO 50001 را می توان بدون توجه به مقیاس سازمان شما پیاده سازی کرد، زیرا اهداف ISO 50001 این است که یک سیاست را به منظور اطمینان از بهبود مستمر استفاده از انرژی در سراسر زنجیره تأمین، پیاده سازی کند و پرسنل سازمان بکوشند تا اهداف تعیین شده در سازمان را در راستای اخذ تصمیمات آگاهانه در مورد مصرف انرژی، مطابق با سیاست اتخاذ شده پیش ببرند.

اجرای استاندارد ISO 50001:

برای اجرای این استاندارد، ما باید جنبه های مختلفی مانند مصرف سالانه انرژی، کاربردهای قابل توجه آن و همچنین متغیرهایی که می توانند مداخله کنند مانند تولید و فرایندهای انجام شده، تجهیزاتی که انرژی بیشتری مصرف می کند، را در نظر بگیریم، تمام اطلاعاتی که جمع آوری شده است در اجرای سیستم مدیریت انرژی موثر و کارآمد است. علاوه بر این، ISO 50001 فرصتی را برای سازمان فراهم می کند تا خطرات احتمالی بخش های مختلف را شناسایی کرده و بر این اساس برای جبران آنها برنامه ریزی کند.

مزایای اجرای ۵۰۰۰۱:

اجرای ISO 50001 در صنعت فلزکاری مزایای بسیاری به ارمغان می آورد، یکی از مهمترین آنها اقتصادی است که همچنین بر محیط زیست و کاهش اثرات کربن هم تاثیرات مثبتی دارد.
ISO 50001 برای افزایش اعتماد مشتری از طریق تصویر خوب سازمان، تحت جنبه های مختلف، عملکرد را بهبود می بخشد و هزینه های مربوط به انرژی را کنترل می کند، که این به معنای داشتن سازمانی با صلاحیت بیشتر در کشور بوده و نشان می دهد به دنبال حمایت از توسعه کشور است.

اگر می خواهید سازمان خود را تقویت کنید، پرسنل واجد شرایط ما در طاها مدیران با ارائه بهترین خدمات، شما را در روند دریافت انواع گواهینامه های سیستم مدیریت، همراهی می کنند.
برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.