ISO/IEC 12785 استاندارد بین المللی یادگیری آموزش و تمرین، شامل پکیج های آموزشی

ISO/IEC 12785 استاندارد بین المللی یادگیری آموزش و تمرین، شامل پکیج های آموزشی

ISO 12785 چیست؟

ISO/IEC ۱۲۷۸۵ شامل بخش‌های زیر است، تحت عنوان کلی فناوری اطلاعات، یادگیری آموزش و تمرین، شامل پکیج های آموزشی:

۱٫ مدل اطلاعات

این بخش از ISO/IEC 12785 ساختارهای داده‌ای را تعریف می‌کند که می‌توانند برای تبادل زبان، آموزش و محتوای آموزشی بین سیستم‌هایی که مایل به واردات، صادرات، تجمیع و تفکیک بسته‌های محتوای آموزشی هستند، استفاده شود. این ساختار داده‌ای مدل اطلاعات بسته‌بندی محتوا را نشان می‌دهد و روابط ساختاری، نوع داده، فضای ارزش، و تعداد رخدادهای مجاز برای هر نوع شی اطلاعاتی را تعریف می‌کند.

۲٫ طرح XML

این بخش از ISO/IEC ۱۲۷۸۵ نحوه نمایش مدل اطلاعات ISO/IEC ۱۲۷۸۵-۱ را در XML مشخص می‌کند، و جزئیات هر عنصر را در طرح XML بسته‌بندی محتوا توضیح می‌دهد.

۳٫ بهترین عملکرد و راهنمای پیاده سازی [گزارش فنی]

این بخش از ISO/IEC ۱۲۷۸۵ موارد استفاده را نشان می‌دهد و نشان می‌دهد که چگونه مشریان با ISO/IEC ۱۲۷۸۵-۱ که از بسته‌بندی محتوای کنسرسیوم جهانی یادگیری (GLC) نسخه ۱٫۲ مشتق شده است، رضایت دارند. اگرچه جامع نیست، اما دامنه موارد استفاده ارائه شده در این بخش از ISO/IEC ۱۲۷۸۵ نشان می‌دهد که چگونه می‌توان به رایج‌ترین مسائل در ایجاد، مدیریت، و پخش مطالب آموزشی توسط سری ISO/IEC ۱۲۷۸۵ پرداخت. موارد استفاده توسط پیاده‌سازان و کاربران مختلف بسته‌بندی محتوای IMS ارائه شده است و بر اساس سال‌ها تمرین است.
iso-12785-استاندارد-اموزش-و-یادگیری-بسته-بندی-محتوا

هدف ایزو ۱۲۷۸۵

تمرکز اصلی ISO/IEC 12785 بر اشتراک گذاری بهترین تجربیات موجود و ارائه راهکارهای پیشنهادی برای اجرای عملکرد موجود در ISO/IEC 12785 است. سری ISO/IEC ۱۲۷۸۵ در حوزه یادگیری، آموزش و پرورش (LET) استفاده می‌شود و همه بخش های ISO/IEC ۱۲۷۸۵ برای پشتیبانی از این استفاده در نظر گرفته شده است، بر ساخت نمونه هایی از اسناد آشکار و بسته های محتوایی که آنها تعریف می کنند تمرکز دارند. درباره استاندارد بین المللی ISO 19796 برای کیفیت آموزش و یادگیری الکترونیکی بیشتر بدانید!

سازگاری

با توجه به پذیرش گسترده بسته بندی محتوای IMS و گسترش صدها هزار بسته محتوای IMS، مهم است که اجزای نرم‌افزار موجود به پردازش بسته‌های محتوایی که برای مدیریت طراحی شده‌اند ادامه دهند، و اینکه مؤلفه‌های نرم‌افزار جدید مطابق با سری ISO/IEC ۱۲۷۸۵، بسته‌های محتوای قدیمی‌تر IMS را طبق طراحی پردازش می‌کنند. سیستم‌های جدیدتر به توانایی پردازش اشیاء افزونه جدید نیاز دارند. عملکرد این اشیاء افزونه جدید در بند ۵ ISO/IEC 12785-3 توضیح داده شده است و توضیحات هنجاری در ISO/IEC 12785-1 آمده است. اشیاء برنامه افزودنی جدید در یک فضای نام جداگانه تعریف شده‌اند که از نقاط پسوند و معنای سری ISO/IEC ۱۲۷۸۵ بدون تأثیر بر فضای نام بسته‌بندی محتوای IMS موجود استفاده می‌کند. ISO/IEC ۱۲۷۸۵ همچنین فهرست‌های اصطلاحات واژگانی را که توسط اشیاء خاص در مدل اطلاعاتی استفاده می‌شود (و فضای نام اختصاصی جدید) از خود مدل جدا می‌کند. این جزئیات در یادداشت توسعه مشخصات IMS GLC 11 آمده است: تعریف واژگان، مراحل ثبت و نگهداری. با اتخاذ این رویکرد، امیدواریم بهترین‌های گذشته حفظ شود زیرا پایه‌ای قوی برای رشد آینده بدون نیاز به تغییر یکپارچگی ساختاری مدل اطلاعاتی ISO/IEC ۱۲۷۸۵-۱ فراهم می‌کند.(شرح دقیق و هنجاری سازگاری به قبل و بعد در ISO/IEC ۱۲۷۸۵-۱ موجود است.)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.