ISO 7363:1986 استاندارد بین المللی جرثقیل و وسایل بالابر

ISO 7363:1986 استاندارد بین المللی جرثقیل و وسایل بالابر

ISO 7363 در چه موردی سخن می‌گوید؟

این استاندارد بین المللی شکل ارائه و محتوای اسنادی را تعیین می کند که سازنده باید برای جرثقیل ها و وسایل بالابر (که از این پس “تجهیزات” نامیده می شود) ارائه دهد. چنین اسنادی اطلاعات فنی را ارائه می دهد و شامل اسناد پذیرش تجهیزات برای تسهیل نصب، آزمایش و استفاده از آن است. استاندارد بین المللی ISO 7363 توسط کمیته فنی ISO/TC 96، جرثقیل ها، وسایل بالابر و تجهیزات مرتبط تهیه شده است.

زمینه های کابرد

این استاندارد بین المللی برای همه انواع تجهیزات تعریف شده در ISO 4306/1 اعمال می شود. برای وسایل خاص، فقط داده های مربوط به این وسایل (فهرست شده در ISO 4306/1) باید گنجانده شود. در صورت لزوم، اسناد ممکن است تکمیل شوند (یا اصلاح شوند) تا ویژگی های خاص یک دستگاه خاص را تعریف کنند.

محتوای اسناد

اسناد باید شامل مشخصات اولیه و درجه بندی های اسمی تجهیزاتی باشد که توسط سازنده ارائه می شود و باید پارامترهای اصلی و شرایط عملیاتی مناسب با استفاده مورد نظر از تجهیزات را فهرست کند. علاوه بر این، اسناد باید حاوی اطلاعات کلی، مشخصات فنی تجهیزات و واحدهای مونتاژ آن و مدارک پذیرش باشد. اطلاعات کلی شامل مواردی درباره فروشنده و سازنده تجهیزات، داده های اساسی تجهیزات، ویژگی های محیط و محل کار و سایر اطلاعات عمومی باشد. مشخصات فنی باید تجهیزات و اجزای سازنده آن را از نظر ابعاد کلی، پیکربندی های کاری، جرم واحدها و سایر پارامترهای مربوطه شرح دهد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.