ISO 6935 استاندارد بین المللی فولاد برای تقویت بتن

ISO 6935 استاندارد بین المللی فولاد برای تقویت بتن

استاندارد ایزو ۶۹۳۵ چیست؟

ISO ۶۹۳۵ از بخش‌های زیر با عنوان کلی فولاد برای تقویت بتن تشکیل شده است:
  • بخش ۱: میله‌های ساده
  • بخش ۲: میله‌های آجدار
  • بخش ۳: پارچه جوش داده شده

ISO 6935-1

این بخش از ISO ۶۹۳۵ الزامات فنی را برای میلگردهای ساده برای استفاده به عنوان تقویت کننده در بتن مشخص می کند. این بخش از ISO ۶۹۳۵ نه گرید فولادی را پوشش می‌دهد که برای جوشکاری در نظر گرفته نشده است که عبارتند از: B240A-P، B240B-P، B240C-P، B240D-P، B300A-P، B300B-P، B300C-P، B300D-P و B420D-P. و یک نوع فولاد در نظر گرفته شده برای جوشکاری که B420DWP است. فرآیند تولید به صلاحدید سازنده است. ایزو ۶۹۳۵ همچنین در مورد میله های ساده که به شکل سیم پیچ عرضه می شوند نیز اعمال می شود. الزامات این بخش از ISO ۶۹۳۵ برای محصول صاف شده اعمال می شود. گریدهای فولادی با نام های فولادی که مطابق با ISO/TS ۴۹۴۹  تخصیص داده شده اند تعیین می شوند. اولین “B” مخفف فولاد برای تقویت بتن است. ۳ رقم بعدی مقدار مشخصه تعیین شده قدرت تسلیم بالایی را نشان می دهد. حرف پنجم مخفف کلاس شکل پذیری است. نماد بعدی مربوط به جوشکاری است. “-” به معنای در نظر گرفته نشده برای جوشکاری و “W” به معنای در نظر گرفته شده برای جوشکاری است. آخرین “P” مخفف نوار ساده است. این بخش از ISO ۶۹۳۵ محصولاتی را پوشش می‌دهد که در طول مستقیم تحویل داده می‌شوند. میله های ساده تولید شده از محصولات نهایی، مانند صفحات و ریل های راه آهن، مستثنی هستند.

ISO 6935-2

این بخش از استاندارد الزامات فنی را برای میلگردهای آجدار برای استفاده به عنوان تقویت کننده در بتن مشخص می کند. این برای فولاد تحویلی به شکل میله، کلاف و محصولات بدون کلاف قابل اجرا است. این استاندارد شامل فولادهای قابل جوش و غیر قابل جوش می شود. این برای میله های آجدار تولید شده از محصولات نهایی، مانند صفحات و ریل های راه آهن اعمال نمی شود. فرآیند تولید به صلاحدید سازنده است.
تمام بخش های استاندارد بین المللی ایزو 6935
بیشتر بدانید: ایزو ۲۱۵۰۸ استاندارد بین المللی مدیریت ارزش کسب شده در مدیریت پروژه و برنامه

ISO 6935-3

این بخش از ISO ۶۹۳۵ الزامات فنی را برای ورق‌ها یا رول‌های جوش‌کاری شده کارخانه‌ای که از مفتول یا میله‌های فولادی با قطرهای ۴ میلی‌متر تا ۱۶ میلی‌متر تولید می‌شوند و برای تقویت سازه‌های بتنی و تقویت معمولی سازه‌های بتنی پیش تنیده طراحی شده‌اند، مشخص می‌کند. برای هدف این بخش از ISO ۶۹۳۵، عبارت «سیم» شامل میله‌ها نیز می‌شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.