ISO 6235: 2016 چیست؟

ISO-6235-2016
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

ISO 6235:2016 چیست؟

کمیته مسئول ایزو 6235، ISO / TC 45، محصولات لاستیکی و لاستیک، کمیته فرعی 3، مواد خام (از جمله لاتکس) برای استفاده در صنعت لاستیک است.

آخرین نسخه در سال 2016 منتشر و جایگزین نسخه دوم شد(ISO 6235: 1995)، که درآن تغییرات جزئی زیر اعمال شده است:

  • مراجع هنجاری به روز شده است؛
  • ISO 4655: 1985 اضافه شده است، زیرا این استاندارد بین المللی حذف شده است؛
  • یک فهرست از کتابها اضافه شده است.

افرادی که از این استاندارد بین المللی استفاده می کنند باید با تمرین های معمول آزمایشگاهی آشنا باشند. این استاندارد بین المللی پاسخگوی تمام مشکلات ایمنی، در صورتی که با آن مرتبط نباشد، نیست.این مسئولیت کاربر است که اقدامات ایمنی و بهداشتی مناسب را انجام دهد و با هر شرایط نظارتی ملی منطبق شود.(درباره ISO 17025 الزامات عمومی برای صلاحیت آزمایشگاه ها بدانید)

استاندارد-بلوک-پلی-استایرن

کاربرد ایزو 6235

این استاندارد بین المللی یک روش برای تعیین محتوای بلوک پلی استایرن و لاستیک های استایرن بوتادین خام (SBR) و ترکیبات خام بدون کامپوزیت از بلوک SBR را مشخص می کند.

این ایزو برای مخلوط بلوک SBR با EPDM، IIR، CSM و سایر لاستیک های هالوژنی مناسب نیست.

ایزو 6235 برای ترکیباتی مناسب است که دارای محتوای پلی استایرن بلوک در محدوده 5٪ تا 100٪ هستند.

برای ترکیباتی که دارای مقدار پلی استایرن کمتر از 5٪ هستند ممکن است نتایج نادرست بدست آید، مگر اینکه یک عامل اصلاح شده بر اساس اطلاعاتی که با کار با چنین داده های به دست می آید، اعمال شود.

این استاندارد برای مواد بدون ژل در نظر گرفته شده است، اما ممکن است بر روی مواد حاوی ژل نیز استفاده شود، اگر ثابت شود که ژل دخالتی ندارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از فرایند اخذ گواهی نامه ها، استعلام قیمت و هر گونه سوالی دیگر اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.