استاندارد ایزو ۴۹۵۱، میله ها و مقاطع فولادی با مقاومت بالا

استاندارد ایزو ۴۹۵۱، میله ها و مقاطع فولادی با مقاومت بالا
ISO ۴۹۵۱ شامل بخش‌های زیر است که تحت عنوان کلی میله‌ها و مقاطع فولادی با استحکام بالا می‌باشد:
  • بخش ۱: الزامات عمومی تحویل
  • بخش ۲: شرایط تحویل برای فولادهای نرمال و پیچیده شده
  • بخش ۳: شرایط تحویل برای فولادهای پیچیده حرارتی مکانیکی
ISO 4951:1979 بازبینی وجایگزین شده، و محتوای آن به ISO 4951-1 و ISO ۴۹۵۱-۲ و ISO ۴۹۵۱-۳ افزوده شده است. سه بخش استاندارد بین المللی ISO ۴۹۵۱ توسط کمیته فنی ISO/TC ۱۷, بخش فولاد برای اهداف ساختاری تهیه شده است.

ISO 4951-1

این بخش از ISO 4951 الزامات شرایط عمومی تحویل میلگردها و مقاطع پیچیده گرم را در فولادهای با استحکام بالا برای استفاده در سازه های پیچ، پرچ شده یا جوش داده شده مشخص می کند.
ISO-4951-استاندارد-میله-های-فولادی-در-مقاومت-بالا

ISO ۴۹۵۱-۲

این بخش از ISO ۴۹۵۱ الزامات میلگردهای پیچیده گرم و مقاطع با قطر یا ضخامت کمتر مساوی ۱۵۰  میلی‌متر را در فولادهای نرمال و پیچیده با مقاومت بالا مشخص می‌کند. شرایط تحویل در درجه ها و کیفیت های مختلف در دو جدول برای استفاده در سازه های پیچ و مهره، پرچ شده یا جوش داده شده، آمده است.

ISO ۴۹۵۱-۳

این بخش از ISO ۴۹۵۱ الزامات میلگردهای پیچیده گرم و مقاطع با قطر یا ضخامت کمترمساوی ۱۵۰  میلی‌متر را در فولادهای با مقاومت بالا در فولادهای پیچیده حرارتی مکانیکی مشخص می‌کند. شرایط تحویل در درجه ها و کیفیت های مختلف در دو جدول برای استفاده در سازه های پیچ و مهره، پرچ شده یا جوش داده شده، آمده است. بیشتر بدانید: استاندارد بین المللی ISO 8062 برای ریخته گری و قالب گیری
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.