ISO 14469 استاندارد قطعات سیستم سوخت CNG برای خودروهای گازسوز

ISO 14469 استاندارد قطعات سیستم سوخت CNG برای خودروهای گازسوز

ایزو ۱۴۴۶۹ چیست؟

ایزو ۱۴۴۶۹ برای استفاده در بازرسی، آزمایش و صدور گواهینامه برای نازل های های سوخت و گیرنده های جدید گاز طبیعی فشرده شده (CNG) تولید شده است و به همین ترتیب تنها به نازل ها و مخازن مورد استفاده در سیستم های سوخت رسانی CNG اعمال می شود و به سیستم خود ماشین کاری ندارد. نازلی که مطابق با این استاندارد بین المللی تایید شده باشد، از نظر ایمنی و عملکرد با تمام مخازن فهرست شده با مشخصات و فشار سیستم سازگار خواهد بود. به طور مشابه، یک مخزن تایید شده از نظر ایمنی و عملکرد با تمام نازل های فهرست شده با مشخصات و فشار سیستم سازگار از نظر عملکردی سازگار خواهد بود. از آنجایی که در نهایت ممکن است انواع مختلفی از نازل ها و ظروف از تولیدکنندگان مختلف موجود باشد که به دلایل ایمنی باید همه با یکدیگر سازگار باشند، این سند یک سری از پروفیل های ظرف را مشخص می کند. این پروفیل‌های استاندارد مشخصات طراحی (مواد ، هندسه و تلورانس‌ها) را که ممکن است در تاییدیه نازل یا مخزن ارائه‌شده در نظر گرفته شود، در بر می‌گیرد. بیشتر بدانید: ISO 15403: 2006 استاندارد بین المللی گاز طبیعی – کاربرد به عنوان CNG برای وسایل نقلیه ساخت و عملکرد نازل ها و مخازن بر اساس مشاهده است که سه پارامتر اصلی بر ایمنی کاربر و سازگاری سیستم تأثیر می گذارد.

۱٫ فشار سرویس

همه نازل ها و قالب ها به گونه ای طراحی شده اند که فشار سرویس ۲۰ مگاپاسکال (۲۰۰ بار) برای کانکتورهای B200 و C200 یا ۲۵ مگاپاسکال (۲۵۰ بار) برای کانکتورهای B250 و C250 داشته باشند.
استاندارد-بین-المللی-نازل-های-سوخت-cng-برای-خودرو-گازسوز

۲٫ طراحی متنوع

فراوانی استفاده دومین پارامتری است که باید در نظر گرفته شود. از آنجایی که فرکانس استفاده با کاربرد نازل/مخزن (به عنوان مثال بخش عمومی، کارمند ناوگان و مسکونی) متفاوت خواهد بود، همه پریزها برای انطباق با این سند در ۱۰۰۰۰ چرخه اتصال/قطع آزمایش خواهند شد. علاوه بر این، تمام نازل‌ها طبق طبقه‌بندی استفاده از فرکانس زیر مورد آزمایش قرار خواهند گرفت:
  • نازل کلاس A، مشخص کننده استفاده با فرکانس بالا، با عمر چرخه ۱۰۰۰۰۰ سیکل و معادل تقریباً ۱۰۰ بار پر کردن در روز به مدت سه سال.
  • نازل کلاس B، مشخص کننده استفاده فرکانس متوسط، با عمر چرخه ۲۰۰۰۰ سیکل و معادل تقریباً ۱۰ بار پر کردن در روز به مدت پنج سال.

۳٫ آموزش

آموزش اپراتور مورد نیاز مطابق با الزامات ملی است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.