ISO 4628 (استاندارد لاک‌های مصرفی جهت بسته بندی ظروف مواد غذایی)

ISO 4628 (استاندارد لاک‌های مصرفی جهت بسته بندی ظروف مواد غذایی)

ISO 4628 چیست؟

ISO 4628 شامل بخش‌های زیر است، تحت عنوان کلی رنگ‌ها و لاک‌ها، ارزیابی تخریب پوشش‌ها، تعیین مقدار و اندازه عیوب، و شدت تغییرات یکنواخت در ظاهر:
  • بخش ۱: سیستم معرفی و تعیین عمومی
  • بخش ۲: ارزیابی درجه تاول
  • بخش ۳: ارزیابی درجه زنگ زدگی
  • بخش ۴: ارزیابی درجه ترک خوردگی
  • بخش ۵: ارزیابی درجه پوسته پوسته شدن
  • بخش ۶: ارزیابی میزان گچ زدن با روش نوار
  • بخش ۷: ارزیابی درجه گچی به روش مخملی
این استاندارد بین المللی روشی را برای ارزیابی درجه زنگ زدگی و خوردگی و پوسته پوسته شدن پوشش ها در مقایسه با استانداردهای تصویری مشخص می کند.
iso-4628-استاندارد-بین-المللی-لاک-و-رنگ-و-ارزیابی-کیفیت-پوشش
استانداردهای تصویری ارائه شده در ISO 4628 سطوح فولادی روکش شده را نشان می‌دهد که در اثر ترکیبی از زنگ‌زدگی شکسته شده از روی پوشش و زیر زنگ‌زدگی قابل مشاهده، به درجات مختلفی از بین رفته‌اند. استانداردهای تصویری از “مقیاس زنگ اروپایی” منتشر شده توسط کنفدراسیون اروپایی رنگ، جوهر چاپ و انجمن های تولیدکنندگان رنگ هنرمندان (CEPE)، بروکسل انتخاب شده اند. همبستگی بین مقیاس ISO و «مقیاس زنگ اروپایی» در ضمیمه B، جدول B.1 در این استاندارد آورده شده است. همبستگی بین مقیاس ISO و سیستم رتبه‌بندی ASTM D 610 در پیوست B، جدول B.2 آورده شده است. تشکیل زنگ روی سطوح فولادی بدون پوشش مطابق با ISO 8501-1 (درجات زنگ A، B، C و D) تعیین شده است. بیشتر بدانید: ISO 17025 استاندارد بین المللی مدیریت کیفیت آزمایشگاهی ISO ۴۶۲۸ سیستم مورد استفاده برای تعیین کمیت و اندازه عیوب و شدت تغییرات ظاهری پوشش ها را تعریف می کند و اصول کلی سیستم را تشریح می کند. این سیستم به ویژه برای عیوب ناشی از پیری و هوازدگی و تغییرات یکنواخت مانند تغییر رنگ، به عنوان مثال زرد شدن، در نظر گرفته شده است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.