ISO 9407 استاندارد بین المللی اندازه کفش

ISO 9407 استاندارد بین المللی اندازه کفش

سیستم اندازه گیری و علامت گذاری Mondopoint

Mondopoint یک راه حل ساده و جهانی برای مشکل برقراری ارتباط اندازه کفش با مشتریان در بازار جهانی ارائه می دهد و بر سردرگمی فعلی ناشی از برچسب زدن با سیستم های اندازه های چندگانه غلبه می کند. مشتریان آنلاین و پستی معمولا تشویق می شوند که طول پای خود را اندازه گیری کرده و به عنوان راهنمای انتخاب سایز کفش گزارش دهند. Mondopoint خودش مستقیما این کار را انجام میدهد. آخرین سازنده از آخرین ابعادی که لازم بداند برای تولید ویژگی های مناسب کفش مورد نیاز استفاده خواهد کرد، با در نظر گرفتن عواملی مانند نوع و سبک کفش، ویژگی‌های مدول/کشش مواد بالایی مورد استفاده، و ضخامت شلنگ متناسب با نوع کفش. فاصله درجه بندی طول، که تفاوت بین اندازه های کامل کفش مجاور است که توسط سازندگانی که با سیستم Mondopoint استفاده می شوند، معمولاً ۵ میلی متر است، اگرچه گاهی اوقات ۷٫۵ میلی متر در برنامه های تخصصی کفش استفاده می شود. بیشتر بدانید: CE استاندارد بین المللی محصول در اروپا برخی از تولیدکنندگان، به‌ویژه در خاور دور، از سیستم اندازه‌گیری Mondopoint استفاده می‌کنند، اما لزوماً آن را همانطور که در جدول زیر نشان داده شده است، برچسب Mondopoint نمی‌زنند.
کفش mm چین ژاپن کره
۱ ۲۶۰ ۲۶۰ ۲۶۰ ۲۶۰
۲ ۲۶۵ ۲۶۵ ۲۶۵ ۲۶۵
نمونه ای از سیستم اندازه گیری
برخی از تولیدکنندگان اندازه را به جای میلی متر با سانتی متر بیان می کنند (مثلاً ۲۶ به جای ۲۶۰ یا ۲۶٫۵ به جای ۲۶۵). تولیدکنندگان دیگر علامت‌هایی برای اندازه نشان می‌دهند که بیشتر به طول پا مربوط می‌شود تا طول پا. هیچ یک از این عبارات اندازه با این استاندارد مطابقت ندارند.

اندازه گیری دور پا

در مورد عرض خطی پا (یا در واقع، دور مفصل پا یا هر بعد دیگر پا):
  1. این روش تجاری خوبی است که بر اساس دانش مورفولوژی پا برای گروه های جمعیتی یا قومی، کفشی متناسب با پای متوسط ​​در یک بازار معین طراحی شود، و بر روی مقادیر میانگین آماری ابعاد پا برای هر اندازه کفش در بازار خاص.
  2. زیرا توزیع آماری ابعاد پا افراد از کشوری به کشور دیگر با توجه به ویژگی های جمعیت و به دلیل تنوع سیستم های درجه بندی در کشورهای مختلف متفاوت است. در حال حاضر امکان تعریف یک سیستم تعیین عرض در سطح بین المللی غیر از آنچه در این استاندارد آمده است وجود ندارد.
  3. سایر سیستم‌های اندازه‌گیری از کدهای مختلفی برای نشان دادن دور مفصلی ویژگی‌های مناسب پا در کفش استفاده می‌کنند. معمولاً هر بازار تصمیم می‌گیرد که تعیین دور مشترک منعکس‌کننده «متوسط» دور جمعیت و چه مقدار دور مشترک با هر تعیین مرتبط باشد.
مثال: چین از نماد اعشاری استفاده می کند: ۲,۰, ۲,۵, ۳,۰, ۳,۵٫٫٫; بریتانیا، ایالات متحده و ژاپن از حروف A، B، C، D… استفاده می کنند. اتحادیه اروپا از حروف یا اعداد کامل استفاده می کند: ۳، ۴، ۵، ۶….; و آلمان علاوه بر این از WMS (weit-mittel-schmal یا wide-medium-small/narrow) برای کفش های کودکان استفاده می کند.
mondopoint-size

استاندارد ISO 9407 چیست؟

این استاندارد روشی برای تعیین و علامت گذاری اندازه کفش به نام Mondopoint را مشخص می کند که بر اساس اندازه گیری های تعریف شده از پا که کفش برای آن مناسب است، در نظر گرفته شده است. ISO 9407 برای همه انواع کفش قابل اجرا است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.