ISO 4463 استاندارد بین المللی روش اندازه گیری برای ساخت و ساز

ISO 4463 استاندارد بین المللی روش اندازه گیری برای ساخت و ساز

ISO 4463 چیست؟

ISO 4463 شامل بخش‌های زیر است، تحت عنوان کلی روش‌های اندازه‌گیری برای ساختمان – تنظیم و اندازه‌گیری:
  • بخش ۱: برنامه ریزی و سازماندهی، روش های اندازه گیری، معیارهای پذیرش
  • بخش ۲: ایستگاه‌ها و اهداف اندازه‌گیری
  • بخش ۳: چک لیست برای تدارک خدمات نظرسنجی و اندازه گیری

ISO 4463-1

این بخش از ISO 4463 به مراحل پیشروی آغاز کار در ساخت و ساز ساختمان می پردازد یعنی کسب اطلاعات، ایجاد سیستم اولیه، تنظیم سیستم ثانویه، انتقال عمودی نقاط در سیستم ثانویه به سطوح دیگر، و تعیین نقاط موقعیت و ایجاد و انتقال سطوح. علاوه بر این، مقادیر انحرافات مجاز و راهنمایی در مورد اندازه‌گیری‌های کنترل مستقل (کنترل کیفیت) با استفاده از ابزارها و روش‌هایی که در حال حاضر در هر مرحله از فرآیند تنظیم مورد استفاده رایج هستند، ارائه می‌کند.

ISO 4463-2

این بخش از ISO 4463 به مراحل پیشرونده ایجاد و علامت گذاری ایستگاه ها و اهداف اندازه گیری در سایت های ساختمانی می پردازد. جنبه های تحت پوشش برنامه ریزی، نیازهای عملکردی و نگهداری است. این بخش از ISO 4463 برای ایستگاه‌ها و اهداف اندازه‌گیری در همه انواع ساختمان‌ها اعمال می‌شود. نمونه‌هایی از ایستگاه‌ها و اهداف مختلف و نقشه‌های مکان در پیوست A آورده شده است. ISO 10303 استاندارد بین‌المللی سیستم اتوماسیون و یکپارچه‌سازی
تمام پارت های ISO 4463

ISO 4463-3

این بخش از ISO 4463 راهنمایی هایی را در قالب چک لیست هایی برای خدمات نقشه برداری و تنظیمی که ممکن است در طول توسعه و ساخت ساختمان ها و کارهای جانبی مورد نیاز باشد، شناسایی و ارائه می کند. این به کسانی که درگیر در تعیین خدمات نقشه برداری و تنظیم مورد نیاز در هنگام خرید ساختمان هستند، با ارائه چک لیستی از الزاماتی که می توان از آنها انتخاب کرد، کمک می کند، بسته به نیازهای خاص پروژه می توان موارد بیشتری را اضافه کرد. این راهنما هم برای پروژه های ساخت و ساز جدید و هم برای پروژه های نوسازی قابل اجرا است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.