ISO 10303 استاندارد بین‌المللی سیستم اتوماسیون و یکپارچه‌سازی

ISO 10303 استاندارد بین المللی سیستم های یکپارچه سازی و اتوماسیون
ISO 10303 استاندارد بین‌المللی سیستم اتوماسیون و یکپارچه‌سازی
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

ISO 10303 یک استاندارد ایزو برای نمایش و تبادل اطلاعات تولید محصول توسط کامپیوتر قابل تفسیر است. این یک فرمت مبتنی بر ASCII است. عنوان رسمی آن: سیستم‌های اتوماسیون و ادغام، نمایش و تبادل داده‌های محصول. به طور غیر رسمی به عنوان “STEP” شناخته می شود که مخفف “Standard for Exchange of the Model Model Data” است. ISO 10303 می تواند اشیاء سه بعدی را در طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) و اطلاعات مربوطه نشان دهد.

هدف استاندارد

هدف استاندارد بین المللی ارائه مکانیزمی است که قادر به توصیف داده های محصول در طول چرخه عمر یک محصول، مستقل از هر سیستم خاص باشد. ماهیت این توصیف آن را نه تنها برای تبادل فایل های خنثی، بلکه به عنوان مبنایی برای پیاده سازی و اشتراک گذاری پایگاه های داده محصولات و آرشیو کردن مناسب می کند.

معمولاً STEP می‌تواند برای تبادل داده‌ها بین CAD، ساخت به کمک رایانه، مهندسی به کمک رایانه، مدیریت داده‌های محصول/مدل‌سازی داده‌های سازمانی و سایر سیستم‌های CAx استفاده شود. STEP به داده های محصول از طراحی مکانیکی و الکتریکی، ابعاد هندسی و تحمل، تجزیه و تحلیل و ساخت می پردازد. و همچنین اطلاعات اضافی مخصوص صنایع مختلف مانند خودروسازی، هوافضا، ساخت و ساز ساختمان، کشتی، نفت و گاز، کارخانه های فرآیند و غیره.

STEP توسط کمیته فنی ISO TC 184، سیستم‌های اتوماسیون و یکپارچه‌سازی، کمیته فرعی ۴، داده‌های صنعتی توسعه و نگهداری می‌شود. مانند سایر استانداردهای ISO و IEC، STEP دارای حق چاپ توسط ISO است و به صورت رایگان در دسترس نیست. با این حال، طرحواره‌های EXPRESS 10303 به‌طور رایگان در دسترس هستند، همانطور که روش‌های توصیه‌شده برای پیاده‌کننده‌ها هستند.

Structure-of-ISO-10303-STEP

درباره استاندارد بین المللی سیستم توسعه پایدار جوامع شاخص برای خدمات شهرستان و کیفیت خدمات ISO 37120 بدانید.

تاریخچه

مبنای STEP مشخصات تبادل داده های محصول (PDES) بود که در اواسط دهه ۱۹۸۰ آغاز شد و در سال ۱۹۸۸ به ISO ارائه شد. مشخصات تبادل داده‌های محصول (PDES) تلاشی برای تعریف داده بود که هدف آن بهبود قابلیت همکاری بین شرکت‌های تولیدی و در نتیجه بهبود بهره‌وری بود.

تکامل STEP را می توان به چهار مرحله انتشار تقسیم کرد. توسعه STEP در سال ۱۹۸۴ به عنوان جانشین IGES، SET و VDA-FS آغاز شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از فرایند اخذ گواهی نامه ها، استعلام قیمت و هر گونه سوالی دیگر اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

iso-4435-لوله-های-پلاستیکی

ISO 4435:2003 برای لوله های UPVC

publish
pas-32-روش-های-تست-اسانسور-قبل-راه-اندازی

PAS 32: 1999 مشخصات و خصوصیات روش های تست و بازرسی بالابر قبل از راه اندازی

publish
BS-EN-12159-بالابر-های-ساختمانی

BS EN 12159: 2012 برای بالابرهای ساختمانی انتقال افراد و مواد

publish
iso-22201-ایمنی-اسانسور

ISO 22201:2017 استاندارد بین المللی سیستم ایمنی آسانسور و بالابر

publish
IEC 61386 استاندارد بین المللی لوله محافظ برق

IEC 61386 استاندارد بین‌المللی لوله های محافظ هادی برق

publish
din en 26 استاندارد ابگرمکن های گازی فوری

DIN EN 26 استاندارد آبگرمکن گازی فوری برای مصارف بهداشتی

publish