۵ اقدام حیاتی ISO 45001 برای مدیریت ایمنی

,
Safety-at-work

تصویب ISO 45001 یک لحظه مهم برای سلامت و ایمنی شغلی (OHSMS) بود. استانداردی که اکنون منتشر شده، ساختاری در اختیار سازمان ها قرار می دهد که می توانند در راستای جلوگیری از صدمات، بیماری ها و مرگ و میر در محل کار، کمک کند.

ISO 45001 چیست؟

ISO 45001 یک استاندارد جهانی برای سیستم های مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی است که راه حل های عملی برای ایمنی کارگران ارائه می دهد. این می تواند به ایجاد یک پایه جهانی از استانداردهای ایمنی و بازرسی کارگران کمک کند که می تواند توسط همه زنجیره های تأمین جهانی برای همه صنایع مورد استفاده قرار گیرد و شامل پیمانکاران اصلی و فرعی در هر کشوری است که محصولات را در این زنجیره های تأمین عرضه می کنند.

ایزو ۴۵۰۰۱ چه کاری انجام می دهد؟

این استاندارد چارچوبی را فراهم می کند که اهداف OSH از طریق آن می توانند به طور موثر مدیریت شوند. به عنوان مثال، می تواند نیازهای کسانی را که زنجیره های تأمین جهانی را مدیریت، استفاده یا از آن بهره مند می شوند، تأمین کند. همانطور که ISO 9000 و ISO 14000 راه حل های اجماعی برای سوالات مربوط به مدیریت کیفیت و حفاظت از محیط زیست در بازار جهانی ارائه داده اند ، ISO 45001 به راه حل هایی برای بهبود ایمنی کارگران در سراسر جهان کمک خواهد کرد.

مشاوره و صدور گواهی ایزو 9001

در این زمان تغییر برای جامعه استاندارد، متخصصان OSH ممکن است از خود بپرسند “بعد چه کاری انجام دهم؟” مراحل زیر اقدامات لازم را برای متخصصین ایمنی برای شروع اجرای ISO 45001 بیان می کند.

۱٫ OHSMS و ISO 45001 را درک کنید

اولین قدم در اجرای ISO 45001 یا هر استانداردی برای این موضوع، درک هدف آن و چگونگی سودآوری آن برای یک سازمان است.

ویک توی رئیس فنی ایالات متحده می گوید: “با ایجاد دانش خود در مورد سیستم مدیریتی و اینکه چگونه می توانید از آن به نفع کارگران و همچنین سازمانی برای بهبود عملکرد بهداشت و ایمنی و مدیریت ریسک استفاده کنید، شروع کنید.”

متخصصان ایمنی نیز باید از این فرصت استفاده کرده و با ISO 45001 و الزامات آن آشنا شوند. این استاندارد ۱۱ عامل موفقیت را برای اجرای OHSMS فراهم می کند، که می تواند در مورد چگونگی اجرای آن راهنمایی کند.

با داشتن دانش عمیق تر از OHSMS و ISO 45001، متخصصان ایمنی می توانند یک دلیل تجاری قوی برای این که چرا سازمان های آنها باید استاندارد را پیاده کنند، ایجاد کنند. با درک الزامات ISO 45001، متخصصان ایمنی می توانند درک کنند که این استاندارد می تواند بر روی خط اصلی شرکت تأثیر بگذارد، و این را به مدیران اعلام می کند.

نایب رئیس TAG ایالات متحده در مورد ISO 45001 می گوید: “متخصصان OSH باید تأثیر تجاری ادغام این استاندارد در تعالی تجاری را درک کنند.” این یک مزیت رقابتی است و سازمان هایی که درک کنید که چگونه اهرم فشار بیشتری نسبت به رقبای خود ارائه می دهد. “

۲٫ سیستم فعلی خود را بررسی کنید

برای درک چگونگی قرارگیری ISO 45001 در سیستم مدیریت ایمنی، مهم است که بررسی کنید چه استاندارد ها و سیستم هایی از قبل موجود هستند. بعنوان مثال، برخی از سازمانه ISO 9001 کیفیت و ISO 14001 محیط را که شامل همان زبان اصلی ISO 45001 است، در پیش گرفته اند. از ۴۵۰۰۱ بسیار پیچیده تر می شود و انتقال می تواند یکپارچه تر شود.

۳٫ با ذینفعان درگیر شوید

متخصصان ایمنی باید بدانند که اجرای ISO 45001 می تواند منجر به تغییر سازمانی شود. مانند هر تغییر، افراد و گروهها از طرق مختلف تحت تأثیر قرار می گیرند. برخی ممکن است طرفدار این تغییر باشند، در حالی که برخی دیگر مخالف هستند. بنابراین، متخصصان ایمنی باید ورودی کل سازمان را جمع آوری کرده و دیدگاه های مختلفی را که مردم در مورد خطرات ایمنی و سلامتی دارند، درک کنند.

توی می گوید: “بر اساس درک دیدگاه های مختلف، شما مکان خوبی برای شروع تجزیه و تحلیل شکاف را خواهید داشت، نه تنها بر اساس الزامات استاندارد بلکه اهداف شما برای OHSMS شما چیست؟

فراتر از جمع آوری اطلاعات در مورد دیدگاه های مختلف، تعامل با ذینفعان همچنین به پرورش فرهنگی کمک می کند که در آن همه احساس مالکیت در سیستم مدیریت ایمنی داشته باشند.

پیاده سازی الزامات ایزو 45001

سیبروک توضیح می دهد: “این فرصتی برای توسعه رهبران درون یک سازمان است.” ایزو ۴۵۰۰۱ از کارگری که در حال ساخت پل است ، یا برق کار در حال انجام قفل / برچسب، تا هیئت مدیره، مشخص می کند که همه از طریق سیستم پاسخگویی نقش، مسئولیت و مالکیت ایمنی را دارند.”

در این مرحله نیز درگیر شدن با رهبری و آموزش به آنها در مورد اینکه چرا ممکن است بخواهند ISO 45001 را پیاده سازی کنند بسیار مهم است. متخصصان ایمنی باید تأثیرات عملیاتی و مالی اجرای چنین سیستمی را به مدیران توضیح دهند تا بتوانند تصمیم آگاهانه بگیرند.

مطالب متشابه: ۷ گام برای پیشرفت در کیفیت

۴٫ اولویت ها را تعیین کنید و اهداف را تعیین کنید

با اطلاعات جمع آوری شده از تعامل با سهامداران از این رو، متخصصان ایمنی می توانند اولویت های مورد نظر برای OHSMS سازمان و همچنین اهداف ایمنی و عملکرد تجاری را که سازمان امیدوار است از طریق اجرای ISO 45001 بدست آورد، تعیین کنند.

سپس سازمان ها می توانند اجرای استاندارد را با اهداف واقعی تجارت همسو کنند. شناسایی اهداف کسب و کار از نظر ایمنی و بهداشت شغلی و انطباق آنها با ISO 45001 به شما این امکان را می دهد تا معیارهایی را تولید کند که به وسیله آنها می توانند موفقیت OHSMS را بسنجند و با گذشت زمان اصلاحاتی را انجام دهند.

آموزش الزامات ایزو 45001

۵٫ OHSMS خود را ایجاد یا بهبود دهید

با پیروی از چهار مرحله اول، متخصصان ایمنی می توانند OHSMS تهیه کنند که برای سازمان آنها سفارشی باشد یا سیستم موجود را بهبود ببخشند. این روند همچنین به آنها کمک می کند تا تیمی را که می تواند برنامه را اجرا کند، جمع کنند. با وجود ISO 45001، این تیم می تواند عملکرد اهداف مشخص شده پیگیری کند تا به طور مداوم هم ایمنی و هم عملکرد کسب و کار را در کل سازمان بهبود بخشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه استاندارد چگونه می تواند شما را در مسیر بهبود مستمر ایمنی قرار دهد، میتوانید با تیم مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.