ISO 20567 استاندارد بین‌المللی تعیین مقاومت پوشش‌ها دربرابر سنگ‌ریزه

ISO 20567 استاندارد بین‌المللی تعیین مقاومت پوشش‌ها دربرابر سنگ‌ریزه

استاندارد ایزو ۲۰۵۶۷ درباره چیست؟

در صنعت خودرو، پوشش های رنگی چند لایه برای محافظت روی بدنه خودرو اعمال می شود. سنگ ریزه، فلز جاده و مواد دیگر می توانند به این پوشش ها آسیب بزنند به گونه ای که تک تک لایه ها جدا شوند یا کل پوشش از زیرلایه جدا شود. سنگ ریزه را می توان با استفاده از تست های تک ضربه ای یا چند ضربه ای شبیه سازی کرد. ISO 20567-1 آزمایش چند ضربه ای را توصیف می کند. ISO 20567-2 و ISO 20567-3 تست های تک ضربه ای را توصیف می کنند.

ISO 20567-1 تست چند ضربه ای

این بخش از استاندارد سه روش را برای ارزیابی مقاومت روکش‌های خودرو و سایر پوشش‌ها در برابر سنگ‌ریزه‌های آهنی پیش‌بینی شده بر روی سطح مورد آزمایش برای شبیه‌سازی ضربه سنگ‌های کوچک مشخص می‌کند.

ISO 20567-2 تست تک ضربه ای با بدنه ضربه ای هدایت شده

این سند روشی را برای ارزیابی مقاومت روکش‌های خودرو و سایر پوشش‌ها در برابر ضربه بدنه گوه‌ای شکلی که روی سطح مورد آزمایش برای شبیه‌سازی ضربه سنگ‌ها پیش‌بینی می‌شود، مشخص می‌کند.

ISO ۲۰۵۶۷-۳ تست تک ضربه ای با بدنه ضربه ای آزاد

درباره ISO 679 استاندارد بین المللی سیمان بدانید. این بخش از ISO 20567 روشی را برای ارزیابی مقاومت روکش‌های خودرو و سایر پوشش‌ها در برابر ضربه یک بدنه آزاد که روی سطح مورد آزمایش برای شبیه‌سازی برخورد سنگ‌ها پیش‌بینی می‌شود، مشخص می‌کند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.