ISO 17228: 2015 استاندارد بین المللی تست های ثبات رنگ چرم

ISO 17228: 2015 استاندارد بین المللی تست های ثبات رنگ چرم

ایزو ۱۷۲۲۸ چیست؟

این استاندارد بین المللی روش های مختلف پیری را برای به دست آوردن نشانه ای از تغییراتی که ممکن است هنگام قرار گرفتن چرم در یک محیط خاص برای مدت طولانی در معرض یک محیط خاص رخ دهد، مشخص می کند. با گذشت زمان، رنگ سطح چرم و خود چرم به دلیل کهنه شدن و تأثیر محیط بر روی چرم تغییر می کند. شرایط آزمایشی که باید استفاده شود به نوع چرم و کاربرد مورد نظر آن بستگی دارد. این روش همچنین می تواند برای سن نمونه ها برای آزمایش تغییر ابعاد طبق ISO 17130 استفاده شود.

تاریخچه استاندارد ISO 17228

ISO 17228 توسط کمیسیون تست‌های استحکام اتحادیه بین‌المللی انجمن‌های فناوران و شیمی‌دانان چرم (کمیسیون IUF، IULTCS)، با همکاری کمیته استانداردسازی اروپا (CEN) کمیته فنی CEN/TC ۲۸۹، چرم، که دبیرخانه آن توسط UNI برگزار می شود، مطابق با موافقتنامه همکاری فنی بین ISO و CEN (توافقنامه وین)، تهیه شده است. IULTCS که در سال ۱۸۹۷ تشکیل شد، یک سازمان جهانی از انجمن‌های حرفه‌ای چرم برای پیشبرد پیشرفت علم و فناوری چرم است. IULTCS دارای سه کمیسیون است که مسئول ایجاد روش های بین المللی برای نمونه برداری و آزمایش چرم هستند. ISO IULTCS را به عنوان یک سازمان استاندارد بین المللی برای آماده سازی روش های تست چرم می شناسد.
iso-17228-iultcs
بیشتر بدانید: استاندارد بین المللی چرم ISO 3379 این نسخه دوم جایگزین نسخه اول (ISO ۱۷۲۲۸:۲۰۰۵) شد که از نظر فنی بازنگری شده است. این نسخه جدید به‌روزرسانی کلی رویه‌ها است و در جداول ۱، ۲، و ۳ گزینه‌های پیری اضافی را شامل می‌شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.