BS EN 1714 استاندارد تست غیر مخرب روی اتصالات جوش فلزات

BS EN 1714 استاندارد تست غیر مخرب روی اتصالات جوش فلزات

BS EN 1714 چیست؟

این استاندارد اروپایی(BS EN 1714) روش‌هایی را برای آزمایش دستی مافوق صوت اتصالات جوشی ذوبی در مواد فلزی با ضخامت ۸ میلی‌متر و بالاتر که تضعیف اولتراسونیک کم نشان می‌دهند، مشخص می‌کند(به خصوص به دلیل پراکندگی). در درجه اول برای استفاده در اتصالات جوشی با نفوذ کامل که در آن مواد جوش داده شده و اصلی فریتی هستند در نظر گرفته شده است. همچنین ممکن است روش هایی را دررابطه با موارد زیر مشخص کند:
  • در موادی غیر از موارد ذکر شده؛
  • در جوش های با نفوذ جزئی؛
  • با تجهیزات خودکار؛
در جایی که مقادیر اولتراسونیک وابسته به مواد در این استاندارد مشخص شده است، بر پایه فولادهایی است که دارای سرعت صدای اولتراسونیک ۵۰ ± ۵۹۲۰ متر بر ثانیه برای امواج طولی و ۳۰ ± ۳۲۵۵ متر بر ثانیه برای امواج عرضی هستند. این باید در هنگام آزمایش مواد با سرعت متفاوت در نظر گرفته شود.
استاندارد-برای-آزمایش-دستی-مافوق-صوت-اتصالات-جوشی-ذوبی-در-مواد-فلزی
درباره ISO 5173 استاندارد بین المللی تست مخرب روی اتصالات جوش فلزات بدانید این استاندارد چهار سطح تست را مشخص می کند که هر کدام مربوط به احتمال متفاوتی برای تشخیص عیوب است. راهنمای انتخاب سطوح تست A، B و C در پیوست A آورده شده است. الزامات سطح چهارم تست، که برای کاربردهای خاص در نظر گرفته شده است، مطابق با الزامات عمومی این استاندارد است و تنها زمانی می توان از آن استفاده کرد که توسط مشخصات تعریف شده باشد. این استاندارد ممکن است برای ارزیابی نشانه ها، برای مقاصد پذیرش، با یکی از روش های زیر استفاده شود:
  1. ارزیابی اساساً بر اساس طول و دامنه پژواک نشانه سیگنال.
  2. ارزیابی بر اساس خصوصیات و اندازه نشانه با روش های حرکت پروب.
روش های مورد استفاده باید مشخص شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.